Portal Pszczelarski

W Łomży powstanie miejska pasieka 2021

pszczelarstwo podlaskie pszczelarstwo miejskie pasieka miejska

W Parku Jana Pawła II w Łomży w pierwszym kwartale 2021 roku ma zacząć działać miejska pasieka. Jest to decyzja władz miasta, które chcą m.in. w ten sposób sprawić, by pszczelarstwo stało się jedną z wizytówek Łomży.

Miejska pasieka, jak to jest w przypadku wielu innych podobnych inicjatyw w Polsce, będzie miała wymiar przede wszystkim edukacyjny. Jej celem jest wzrost świadomości mieszkańców Łomży na temat roli pszczół dla środowiska. Ponadto, jak zapowiada prezydent miasta Mariusz Chrzanowski w wywiadzie dla TVP Białystok, w pasiece będzie można zobaczyć produkcję miodu od samego początku. Pozyskiwany stąd pszczeli produkt ma być z kolei wykorzystywany do działań promocyjnych.

Pasieka jest budowana przy udziale pszczelarzy z Łomży i okolic, z którymi konsultowany jest cały projekt. Przy ulach ma powstać również ścieżka edukacyjna, na której będą prezentowane ciekawostki na temat życia pszczół i historii bartnictwa w łomżyńskim. Władze miasta liczą, że ta inicjatywa przyciągnie do Parku wielu mieszkańców, a pasieka i produkowany z niej miód będzie jedną z wizytówek Łomży.Liczba wyświetleń artykułu: 1023

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Ewa Jarosz

Ewa Jarosz

autor przepisów kulinarnych i bloga dietetykwstolicy.blogspot.com

Dietetyk medyczny, blogerka kulinarna i amator fotografii. Uczy swoich pacjentów jak utrzymać zasady racjonalnego odżywiania czerpiąc przyjemność z jedzenia. Zaraża optymizmem i zdrowym podejściem do życia.

Ser twarogowy z miodem i orzechami

Ciasto orzechowe z miodem

Słodka sałatka z kurczakiem

Emilia

Emilia

Autorka przepisów kulinarnych oraz bloga Kuchenna Kontrrewolucya

Całkiem świeżo upieczona tak mama, jak blogerka kulinarna. Fascynatka dobrej kuchni i słowiańskiego folkloru.

Naleśniki ze skórką cytrynową i pyłkiem pszczelim

Sałatka z ogórków w zalewie octowo-miodowej na zimę

Rolada z szynki z pastą ziołową z olejem rzepakowym i morelami

Paulina Jamrozik

Paulina Jamrozik

Autorka tekstów oraz właścicielka Medis-online.pl

Założycielka Gabinetu Dietetycznego MEDIS. Na co dzień pomaga trwale zmienić nawyki żywieniowe swoim pacjentom. Pokazuje jak pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawić samopoczucie, samoocenę, a przede wszystkim zdrowie.

Domowy sposób na wzmocnienie odporności