Portal Pszczelarski

Ogromny rój pszczół oblepił samolot na lotnisku w Kalkucie 2020

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w Indiach pszczoły a samolot

Na lotnisku w Kalkucie (Kolkata, Calcutta) wielki rój pszczół rozmieścił się na powierzchni samolotu linii Vistara. Pszczół było tak dużo, że maszyna nie była w stanie w ogóle się ruszyć. Pracownicy lotniska postanowili brutalnie rozprawić się z nieproszonymi gości.

Jak powiedział rzecznik portu lotniczego, pszczoły osiadły na samolocie w przeciągu kilku minut i wydawało się, że są gotowe do budowania ula. Były to setki owadów, które oblepiły sporą cześć maszyny, także w obrębie kokpitu pilotów. Władze lotniska zadecydowały, że w celu odpędzenia pszczół zastosują strumienie wody pod silnym ciśnieniem. Operacja usunięcia roju pszczół trwała ponad 30 minut. Ostatecznie samolot wystartował z godzinnym opóźnieniem.

Sposób, w jaki pozbyto się pszczół spotkał się jednak z falą krytyki. Najczęściej w takich przypadkach wzywany jest pszczelarz, który dba o bezpieczne dla owadów i ludzi usunięcie roju. Tak postąpiono w 2014 roku w Pittsburghu w Stanach Zjednoczonych, gdzie również rój pszczół oblepił samolot gotowy do startu. Wtedy dzięki pszczelarzowi owady bez szwanku opuściły maszynę, natomiast w Kalkucie zastosowanie armatek wodnych doprowadziło do śmierci wielu pszczół.Liczba wyświetleń artykułu: 60

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.