Portal Pszczelarski

W okolicach Tarnowa powstały kieszonkowe ogrody miododajne 2020

pszczelarstwo małopolskie akcja pszczelarska ogród miododajny pszczelarstwo miejskie

Z inicjatywy Tarnowskiej Organizacji Turystycznej w regionie tarnowskim założono sześć kieszonkowych ogrodów miododajnych. Ma to być forma wsparcia dla miejscowej pszczelej populacji i stworzenie kolejnej atrakcji okolic Tarnowa.

Kieszonkowe ogrody powstały w gminie Pleśna, gminie Zakliczyn oraz w Tuchowie. W samym Tarnowie w Parku Strzeleckim założono z kolei coś w rodzaju mini-sadu z drzewami jabłoni i gruszy. Powierzchnia stworzonych kieszonkowych ogrodów nie przekracza dwóch arów. Na tym obszarze sadzone są rodzime, nieinwazyjne gatunki kwiatów, drzew i innych roślin, które sprzyjają rozwojowi pszczelej populacji. Są to m.in. róża cukrowa, irga, wrzosy czy wrzośce.

Dodatkowo Tarnowska Organizacja Turystyczna wydała specjalne mapy, na których zlokalizowano 20 pasiek z regionu tarnowskiego. Planuje się, że w tych miejscach będą odbywać warsztaty i zajęcia edukacyjne prowadzone przez miejscowych pszczelarzy.

W rozmowie z Radiem Kraków Jan Czaja z Tarnowskiej Organizacji Turystycznej zapowiada kontynuację projektu tworzenia kieszonkowych ogrodów miododajnych również po 2020 roku. Inicjatorzy chcą poprzez swoje działania uwrażliwić społeczeństwo na problem spadku pszczelej populacji oraz kształtować postawy wspierające pszczoły.Liczba wyświetleń artykułu: 594

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Ewelina Rękawek

Ewelina Rękawek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga pysznewege.com

Copywriter z zawodu, górołaz i kucharka z zamiłowania, wegetarianka z przekonania.

Pierniczki z miodem na święta - wersja 2

Kuskus z warzywami, ziarnami i miodem

Ciasto kukurydziane z wiśniami na miodzie

Kuba

Kuba

Autor przepisów i bloga Kuba w kuchni (z małą pomocą Mamy)

Jeden z najmłodszych kucharzy w Polsce. Ma 5 lat. Bardzo lubi pływać, śpiewać, czytać i rysować.

Babeczki orzechowo-bananowe z polewą miodową

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Oficjalny partner merytoryczny

Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (ang. FAO), to instytucja, której celem jest m.in. polepszanie wytwarzania, wymiany i dystrybucji produktów rolnictwa, leśnictwa i rybołówstwa, podnoszenie poziomu wyżywienia narodów, popieranie zawierania porozumień w sprawie międzynarodowego handlu produktami rolnymi oraz udzielanie pomocy technicznej.

Właściwości i zastosowanie miodu

Działanie antyoksydacyjne (aktywność antybakteryjna) miodu

Skład miodu