Portal Pszczelarski

Powstaje pierwsza społeczna pasieka w gminie Skalbmierz 2020

pszczelarstwo świętokrzyskie pszczelarstwo miejskie pasieka miejska pasieka społeczna Błyszczyk Bełzowski

Z inicjatywy wiceburmistrza Kamila Włosowicza w gminie Skalbmierz w województwie świętokrzyskim powstaje pierwsza społeczna pasieka. Przy udziale mieszkańców jest on zakładana w miejscowości Bełzów.

Mieszkańcy Bełzowa posadzili w swojej miejscowości już 27 drzew miododajnych, w tym 10 lip drobnolistnych, tyle samo klonów tatarskich oraz 7 ewodii. Z kolei na pasiekę przeznaczono działkę za świetlico-remizą. To właśnie tu już niedługo pojawi się pięć uli. W przygotowaniach miejsca pod pasiekę biorą udział m.in. członkinie Koła Gospodyń Wiejskich oraz druhowie z miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.

Projekt jest finansowany m.in. z pieniędzy urzędu marszałkowskiego, który liczy, że środki te przyczynią się do poprawy jakości środowiska w województwie świętokrzyskim oraz produkcji tu żywności ekologicznej. W tym ostatnim zakresie mieszkańcy Bełzowa planują rozpoczęcie wytwarzania lokalnego miodu pod nazwą "Błyszczyk Bełzowski". Ma to być jeden z instrumentów promocji miejscowości.

Nie jest to jedyna taka inicjatywa w województwie świętokrzyskim. Urząd marszałkowski sfinansował w całym regionie zakup w sumie prawie 900 sadzonek drzew i ponad 1300 krzewów.Liczba wyświetleń artykułu: 642

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Paulina Jamrozik

Paulina Jamrozik

Autorka tekstów oraz właścicielka Medis-online.pl

Założycielka Gabinetu Dietetycznego MEDIS. Na co dzień pomaga trwale zmienić nawyki żywieniowe swoim pacjentom. Pokazuje jak pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawić samopoczucie, samoocenę, a przede wszystkim zdrowie.

Domowy sposób na wzmocnienie odporności

Celina Habryka

Celina Habryka

Autorka tekstów

Doktorantka w Katedrze Analizy i Oceny Jakości Żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Zajmuje się badaniem właściwości fizykochemicznych miodów.

Rodzaje miodu ze względu na pochodzenie

Podział miodów pitnych

Michał Piątek

Michał Piątek

Ekspert Portalu Pszczelarskiego

Pszczelarz, właściciel serwisu www.pogodnypiatek.pl, w którym prowadzi blog pszczelarski i zamieszcza nakręcone przez siebie filmy. Jeden z autorów dwumiesięcznika „Pasieka”, organizator konferencji pszczelarskich, wykładowca.

IV Konferencja KD Pszczółka - podsumowanie wydarzenia

Współdziałanie pszczelarzy w zakresie promocji i sprzedaży

I Konferencja Pszczelarskiego Klubu Dyskusyjnego Pszczółka między Łodzią a Warszawą - przebieg spotkania

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Partner serwisu

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie realizowany jest projekt ekologiczny "Pszczoły Lubię". Projekt jest laureatem konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Grant ufundowała firma ZT Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Koordynatorkami projektu są Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska.

Pszczoły Lubię. Cz. 2.

Pszczoły Lubię. Cz. 1.