Portal Pszczelarski

Powstaje pierwsza społeczna pasieka w gminie Skalbmierz 2020

pszczelarstwo świętokrzyskie pszczelarstwo miejskie pasieka miejska pasieka społeczna Błyszczyk Bełzowski

Z inicjatywy wiceburmistrza Kamila Włosowicza w gminie Skalbmierz w województwie świętokrzyskim powstaje pierwsza społeczna pasieka. Przy udziale mieszkańców jest on zakładana w miejscowości Bełzów.

Mieszkańcy Bełzowa posadzili w swojej miejscowości już 27 drzew miododajnych, w tym 10 lip drobnolistnych, tyle samo klonów tatarskich oraz 7 ewodii. Z kolei na pasiekę przeznaczono działkę za świetlico-remizą. To właśnie tu już niedługo pojawi się pięć uli. W przygotowaniach miejsca pod pasiekę biorą udział m.in. członkinie Koła Gospodyń Wiejskich oraz druhowie z miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.

Projekt jest finansowany m.in. z pieniędzy urzędu marszałkowskiego, który liczy, że środki te przyczynią się do poprawy jakości środowiska w województwie świętokrzyskim oraz produkcji tu żywności ekologicznej. W tym ostatnim zakresie mieszkańcy Bełzowa planują rozpoczęcie wytwarzania lokalnego miodu pod nazwą "Błyszczyk Bełzowski". Ma to być jeden z instrumentów promocji miejscowości.

Nie jest to jedyna taka inicjatywa w województwie świętokrzyskim. Urząd marszałkowski sfinansował w całym regionie zakup w sumie prawie 900 sadzonek drzew i ponad 1300 krzewów.Liczba wyświetleń artykułu: 251

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.