Portal Pszczelarski

Inkubator Przetwórstwa Lokalnego Miodów i Produktów Pszczelich Ziemi Piotrkowskiej

pszczelarstwo łódzkie Inkubator Przetwórstwa Lokalnego Miodów i Produktów Pszczelich Ziemi Piotrkowskiej

Do Inkubatora Przetwórstwa Lokalnego Miodów i Produktów Pszczelich Ziemi Piotrkowskiej w Wolborzu dotarł nowoczesny sprzęt. Będzie on pomagać w przygotowaniach młodych pszczelarzy do pracy w zawodzie.

Powstały w 2019 roku Inkubator Przetwórstwa Lokalnego Miodów i Produktów Pszczelich Ziemi Piotrkowskiej jest pierwszą w Polsce inicjatywą, dzięki której lokalni pszczelarze mogą przetwarzać miód przy wykorzystaniu niezbędnych urządzeń. Ułatwia to miejscowym hodowcom pszczół wprowadzanie na rynek swoich produktów.

Zakupiony sprzęt ma służyć kształceniu w zawodzie technik-pszczelarz oraz w zakresie kwalifikacyjnych kursów zawodowych dotyczących pszczelarstwa. Ma to być forma przygotowania młodych adeptów do pracy w zawodzie i pierwszy etap na drodze do założenia własnej działalności gospodarczej.

Dzięki Inkubatorowi działający w jego ramach pszczelarze mają także większe możliwości promowania wysokiej jakości lokalnych produktów. Siedziba Inkubatora mieścił się w pomieszczeniach Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego przy ul. Modrzewskiego w Wolborzu. Inicjatywa jest finansowana ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.



Liczba wyświetleń artykułu: 1122

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Magdalena Mendziak

Magdalena Mendziak

Autorka tekstów

Studentka Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Właścicielka małej pasieki w okolicach Zgorzelca. Zawsze uśmiechnięta miłośniczka zwierząt oraz natury. W wolnych chwilach poświęca się wolontariatowi.

Pierniki miodowe na choinkę

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Oficjalny partner merytoryczny

Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (ang. FAO), to instytucja, której celem jest m.in. polepszanie wytwarzania, wymiany i dystrybucji produktów rolnictwa, leśnictwa i rybołówstwa, podnoszenie poziomu wyżywienia narodów, popieranie zawierania porozumień w sprawie międzynarodowego handlu produktami rolnymi oraz udzielanie pomocy technicznej.

Skład miodu

Właściwości i zastosowanie miodu

Kontrola jakości miodu

Celina Habryka

Celina Habryka

Autorka tekstów

Doktorantka w Katedrze Analizy i Oceny Jakości Żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Zajmuje się badaniem właściwości fizykochemicznych miodów.

Podział miodów pitnych

Rodzaje miodu ze względu na pochodzenie