Portal Pszczelarski

Polski Związek Pszczelarski interweniuje w sprawie refundacji dla pszczelarzy 2020

pszczelarstwo w Polsce Polski Związek Pszczelarski dofinansowanie pasieki Tadeusz Dylon Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich

Polski Związek Pszczelarski zwrócił się do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa z prośbą o wyjaśnienie sytuacji w związku z odmową refundacji dla pszczelarzy zakupu urządzeń wielofunkcyjnych do kremowania, dozowania i pompowania miodu na rok 2020.

Tadeusz Dylon, prezydent Polskiego Związku Pszczelarskiego, wyraził zaniepokojenie faktem, że pszczelarze nie otrzymali dotacji, mimo że przez ostatnie lata takie wsparcie bezproblemowo przyznawano hodowcom pszczół.

Kupowane przez pszczelarzy urządzenia są przede wszystkim wykorzystywane do kremowania miodu, ale mają również wiele innych funkcji, pomocnych w hodowli. Tadeusz Dylon w "Wiadomościach Rolniczych" podkreśla, że zakupy tych wielofunkcyjnych urządzeń byłby dobrym wykorzystaniem środków z Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Jest to bowiem możliwość rozwinięcia technologicznego pasiek, co wpływa na poprawę wydajności produkcji miodu oraz jakości pozyskiwanych produktów pszczelich.

Warunki udziału w mechanizmie "Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich" na lata 2020-2022 zostały zmienione 30 października 2020 roku. Choć nie znalazła się tam możliwości udzielenia dotacji na urządzenia wielofunkcyjne, to dopuszczono refundację kosztów zakupu elektryzatorów (pastuchów elektrycznych) oraz lokalizatorów GPS uli, w ramach działania "Zakup urządzeń do prowadzenia gospodarki wędrownej".

Czytaj również:

Kremowanie miodu - metody

Kremowanie miodu - praktyczne uwagi i zaleceniaLiczba wyświetleń artykułu: 277

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.