Portal Pszczelarski

Polski Związek Pszczelarski interweniuje w sprawie refundacji dla pszczelarzy 2020

pszczelarstwo w Polsce Polski Związek Pszczelarski dofinansowanie pasieki Tadeusz Dylon Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich

Polski Związek Pszczelarski zwrócił się do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa z prośbą o wyjaśnienie sytuacji w związku z odmową refundacji dla pszczelarzy zakupu urządzeń wielofunkcyjnych do kremowania, dozowania i pompowania miodu na rok 2020.

Tadeusz Dylon, prezydent Polskiego Związku Pszczelarskiego, wyraził zaniepokojenie faktem, że pszczelarze nie otrzymali dotacji, mimo że przez ostatnie lata takie wsparcie bezproblemowo przyznawano hodowcom pszczół.

Kupowane przez pszczelarzy urządzenia są przede wszystkim wykorzystywane do kremowania miodu, ale mają również wiele innych funkcji, pomocnych w hodowli. Tadeusz Dylon w "Wiadomościach Rolniczych" podkreśla, że zakupy tych wielofunkcyjnych urządzeń byłby dobrym wykorzystaniem środków z Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Jest to bowiem możliwość rozwinięcia technologicznego pasiek, co wpływa na poprawę wydajności produkcji miodu oraz jakości pozyskiwanych produktów pszczelich.

Warunki udziału w mechanizmie "Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich" na lata 2020-2022 zostały zmienione 30 października 2020 roku. Choć nie znalazła się tam możliwości udzielenia dotacji na urządzenia wielofunkcyjne, to dopuszczono refundację kosztów zakupu elektryzatorów (pastuchów elektrycznych) oraz lokalizatorów GPS uli, w ramach działania "Zakup urządzeń do prowadzenia gospodarki wędrownej".

Czytaj również:

Kremowanie miodu - metody

Kremowanie miodu - praktyczne uwagi i zaleceniaLiczba wyświetleń artykułu: 786

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Pierogi z kaszą jaglaną, jabłkami i miodem

Sałatka kobieca Keep smiling z miodem

Koktajl pietruszkowy z miodem

Centrum Apiterapii ApiBałt

Centrum Apiterapii ApiBałt

Bałtów 8, 27-423 Bałtów (na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego) Telefon: +48 530-747-744 E-mail: biuro@apibalt.pl

Mini SPA w Bałtowie

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim