Portal Pszczelarski

Park Miododajny w Liskowie 2020

pszczelarstwo wielkopolskie akcja pszczelarska Park Miododajny w Liskowie Park Miododajny

W Liskowie w województwie wielkopolskim powstaje Park Miododajny, który ma wspierać rozwój pszczelej populacji w tej okolicy. Pojawią się tu zatem nie tylko rośliny miododajne, ale także ule oraz budki dla owadów zapylających.

Projekt jest finansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, który w swoim budżecie przewidział dla niego 16 820 złotych. Pierwszych nasadzeń w miejscu, gdzie w Liskowie powstaje Park Miododajny dokonał 21 października 2020 roku wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski wraz z wójtem gminy Marią Krawiec, kierownikiem Rejonowego Ośrodka Dróg Wojewódzkich Iloną Kujawą, sekretarzem gminy Katarzyną Włodarczyk oraz dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury w Liskowie Elżbietą Aleksander.

Docelowo w tej lokalizacji ma się znaleźć 170 drzew różnych odmian: jarząbie pospolite, kasztanowce, klony, lipy, wiśnie piłkowane, berberys, głóg, tawuła japońska. Za te nasadzenia ma odpowiadać Zakład Aktywności Zawodowej "Swoboda?. Poza roślinami postawione tu również zostaną ule oraz budki dla owadów zapylających.

Celem tej inicjatywy jest wsparcie pszczelej populacji, poprzez zapewnienie im korzystnych warunków do rozwoju. W Parku Miododajnym pszczoły i inne zapylacze będą mogły bezproblemowo zebrać nektar z różnych roślinnych miododajnych. Są także inne korzyści. Dzięki nasadzeniom poprawić się też ma jakość gleby, lokalny ekosystem i pojawi się kolejne atrakcyjne miejsce zielone do wypoczynku dla mieszkańców Liskowa.Liczba wyświetleń artykułu: 408

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.