Portal Pszczelarski

Pszczoły i miód Made in Wieluń 2020

pszczelarstwo łódzkie akcja pszczelarska Pszczoły i miód Made in Wieluń Karol Tomczyk

Projekt "Pszczoły i miód Made in Wieluń" zdobył najwięcej głosów na zadania realizowane w ramach budżetu obywatelskiego dla powiatu wieluńskiego. Dzięki temu w 2021 roku będą podejmowane działania na rzecz promocji pszczelarstwa i zwiększenia świadomości na temat roli pszczół w ekosystemie.

W 2021 roku w całym województwie łódzkim mają zostać zrealizowane projekty obywatelskie o łącznej wartości 6 milionów złotych. Sześć z tych projektów to inicjatywy dotyczące całego województwa, a aż osiemdziesiąt ma charakter powiatowych. Wśród nich jest też "Pszczoły i miód Made in Wieluń", na który oddano 597 głosów, czyli najwięcej w powiecie wieluńskim. Projekt ten wyprzedził takie działania, jak "Wieluński folklor" (276 głosów) oraz "Rodzina w sieci" (189 głosów).

W rozmowie z portalem Nasze Miasto Wieluń autor zwycięskiego pomysłu, Karol Tomczyk z Fundacji Made in Wieluń stwierdził, że celem projektu jest "zwiększenie świadomości na temat roli pszczół w środowisku naturalnym, znaczenia miodu w życiu człowieka oraz promocja pszczelarstwa jako tradycyjnej formy gospodarowania na obszarach wiejskich, stanowiącej gwarancję zachowania równowagi pomiędzy środowiskiem przyrodniczym a skutkami działalności człowieka". Według zamierzeń inicjatorów "Pszczoły i miód Made in Wieluń" ma również ukazać długie i bogate tradycje ziemi wieluńskiej dotyczące hodowli pszczół, które powoli odchodzą już w przeszłość.

Głosy na budżet obywatelski w Wieluniu były zbierane w dwóch punktach. Każdy głosujący musiał uprzednio wypełnić formularz online, który następnie należało wydrukować, podpisać i dopiero wtedy można było go dostarczyć do urny.Liczba wyświetleń artykułu: 1334

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Agata Kurzajak

Agata Kurzajak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga ziarenkapieprzu.com.pl

Ukończyła filologię polską i podyplomowe studia z zakresu doradztwa zawodowego na UAM w Poznaniu. Doradca zawodowy i trener. Jej największą pasją jest gotowanie. Uwielbia łączyć różne smaki i odkrywać nowe przyprawy. Miłośniczka zwierząt, filmów dokumentalnych oraz herbaty z miodem i cytryną.

Skrzydełka z miodem i chili

Koktajl arbuzowo-truskawkowy z miodem

Szaszłyki z marynatą miodową

Agnieszka Koza

Agnieszka Koza

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Eksplozja Smaku

Interesuje się wszystkim co jest związane z jedzeniem ale szczególną uwagę zwraca na zdrowe, racjonalne żywienie. W wolnym czasie rozwija swoje pasje którymi są: fotografia, ogrodnictwo oraz podróże.

Kaczka pieczona z miodem, jabłkami i żurawiną

Pasta miodowo-miętowa

Wieprzowe polędwiczki miodowo-musztardowe

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Oficjalny partner merytoryczny

Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (ang. FAO), to instytucja, której celem jest m.in. polepszanie wytwarzania, wymiany i dystrybucji produktów rolnictwa, leśnictwa i rybołówstwa, podnoszenie poziomu wyżywienia narodów, popieranie zawierania porozumień w sprawie międzynarodowego handlu produktami rolnymi oraz udzielanie pomocy technicznej.

Właściwości i zastosowanie miodu

Kontrola jakości miodu

Działanie antyoksydacyjne (aktywność antybakteryjna) miodu

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.