Portal Pszczelarski

Pszczoły i miód Made in Wieluń 2020

pszczelarstwo łódzkie akcja pszczelarska Pszczoły i miód Made in Wieluń Karol Tomczyk

Projekt "Pszczoły i miód Made in Wieluń" zdobył najwięcej głosów na zadania realizowane w ramach budżetu obywatelskiego dla powiatu wieluńskiego. Dzięki temu w 2021 roku będą podejmowane działania na rzecz promocji pszczelarstwa i zwiększenia świadomości na temat roli pszczół w ekosystemie.

W 2021 roku w całym województwie łódzkim mają zostać zrealizowane projekty obywatelskie o łącznej wartości 6 milionów złotych. Sześć z tych projektów to inicjatywy dotyczące całego województwa, a aż osiemdziesiąt ma charakter powiatowych. Wśród nich jest też "Pszczoły i miód Made in Wieluń", na który oddano 597 głosów, czyli najwięcej w powiecie wieluńskim. Projekt ten wyprzedził takie działania, jak "Wieluński folklor" (276 głosów) oraz "Rodzina w sieci" (189 głosów).

W rozmowie z portalem Nasze Miasto Wieluń autor zwycięskiego pomysłu, Karol Tomczyk z Fundacji Made in Wieluń stwierdził, że celem projektu jest "zwiększenie świadomości na temat roli pszczół w środowisku naturalnym, znaczenia miodu w życiu człowieka oraz promocja pszczelarstwa jako tradycyjnej formy gospodarowania na obszarach wiejskich, stanowiącej gwarancję zachowania równowagi pomiędzy środowiskiem przyrodniczym a skutkami działalności człowieka". Według zamierzeń inicjatorów "Pszczoły i miód Made in Wieluń" ma również ukazać długie i bogate tradycje ziemi wieluńskiej dotyczące hodowli pszczół, które powoli odchodzą już w przeszłość.

Głosy na budżet obywatelski w Wieluniu były zbierane w dwóch punktach. Każdy głosujący musiał uprzednio wypełnić formularz online, który następnie należało wydrukować, podpisać i dopiero wtedy można było go dostarczyć do urny.Liczba wyświetleń artykułu: 962

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Kuba

Kuba

Autor przepisów i bloga Kuba w kuchni (z małą pomocą Mamy)

Jeden z najmłodszych kucharzy w Polsce. Ma 5 lat. Bardzo lubi pływać, śpiewać, czytać i rysować.

Babeczki orzechowo-bananowe z polewą miodową

Piotr Chmielewski

Piotr Chmielewski

Autor tekstów

Student Wydziału Biologii i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członek Ligi Ochrony Przyrody oraz Koła Naukowego Przyrodników UAM. Interesuje się ochroną przyrody i prawem ochrony środowiska.

VI Interdyscyplinarna Konferencja TYGIEL

Projekt Bartnik i polskie więziennictwo

Biały miód leśny z Mount Oku

Martyna Walerowicz

Martyna Walerowicz

Autorka tekstów

Dziennikarz. Ukończyła studia ogrodnicze, na których zajmowała się pszczelarstwem i owadami zapylającymi.

Konopie indyjskie i ich wpływ na pszczoły

Pszczoła na kofeinie i miód kawowy

Webinarium Kim & Jim show: I bought bees. Now what? 2016