Portal Pszczelarski

Pszczoły i miód Made in Wieluń 2020

pszczelarstwo łódzkie akcja pszczelarska Pszczoły i miód Made in Wieluń Karol Tomczyk

Projekt "Pszczoły i miód Made in Wieluń" zdobył najwięcej głosów na zadania realizowane w ramach budżetu obywatelskiego dla powiatu wieluńskiego. Dzięki temu w 2021 roku będą podejmowane działania na rzecz promocji pszczelarstwa i zwiększenia świadomości na temat roli pszczół w ekosystemie.

W 2021 roku w całym województwie łódzkim mają zostać zrealizowane projekty obywatelskie o łącznej wartości 6 milionów złotych. Sześć z tych projektów to inicjatywy dotyczące całego województwa, a aż osiemdziesiąt ma charakter powiatowych. Wśród nich jest też "Pszczoły i miód Made in Wieluń", na który oddano 597 głosów, czyli najwięcej w powiecie wieluńskim. Projekt ten wyprzedził takie działania, jak "Wieluński folklor" (276 głosów) oraz "Rodzina w sieci" (189 głosów).

W rozmowie z portalem Nasze Miasto Wieluń autor zwycięskiego pomysłu, Karol Tomczyk z Fundacji Made in Wieluń stwierdził, że celem projektu jest "zwiększenie świadomości na temat roli pszczół w środowisku naturalnym, znaczenia miodu w życiu człowieka oraz promocja pszczelarstwa jako tradycyjnej formy gospodarowania na obszarach wiejskich, stanowiącej gwarancję zachowania równowagi pomiędzy środowiskiem przyrodniczym a skutkami działalności człowieka". Według zamierzeń inicjatorów "Pszczoły i miód Made in Wieluń" ma również ukazać długie i bogate tradycje ziemi wieluńskiej dotyczące hodowli pszczół, które powoli odchodzą już w przeszłość.

Głosy na budżet obywatelski w Wieluniu były zbierane w dwóch punktach. Każdy głosujący musiał uprzednio wypełnić formularz online, który następnie należało wydrukować, podpisać i dopiero wtedy można było go dostarczyć do urny.Liczba wyświetleń artykułu: 1170

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Paulina Jamrozik

Paulina Jamrozik

Autorka tekstów oraz właścicielka Medis-online.pl

Założycielka Gabinetu Dietetycznego MEDIS. Na co dzień pomaga trwale zmienić nawyki żywieniowe swoim pacjentom. Pokazuje jak pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawić samopoczucie, samoocenę, a przede wszystkim zdrowie.

Domowy sposób na wzmocnienie odporności

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Różowe stringi z miodem

Sałatka kobieca Keep smiling z miodem

Ogórki z miodem

Magdalena

Magdalena

Autorka przepisów kulinarnych i bloga nadpaleniskiem.blogspot.com

Dorastając w babcinej kuchni, nauczyłam się, że najlepsza kuchnia to polska kuchnia i to ją uwielbiam najbardziej. "Chwilowo" udomowiona mama na pełen etat, chwytająca życie za rogi, nie bojąca się wyzwań w żadnej sferze. Z pasji: kucharka i smakoszka, z wykształcenia: geograf.

Tartaletki na słodko z bananami i czekoladą

Majowy miodek z mniszka lekarskiego

Wigilijne łazanki na bogato

Daniel Borak

Daniel Borak

Autor tekstów

Właściciel gospodarstwa pasiecznego Ślężańskie Miody i serwisu partnerskiego www.slezanskiemiody.pl

Projekt Bzykająca Przyczepka

Konferencja Pszczelarska: Gospodarka Pasieczna i Wychów Matek w sezonie 2015

Projekt Bzykająca Przyczepka Edukuje