Portal Pszczelarski

Wioski dla pszczół w Finlandii 2020

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w Finlandii akcja pszczelarska wioska dla pszczół hotel dla pszczół

Dystrybutor energii elektrycznej z Finlandii, przedsiębiorstwo Caruna postanowiło w niecodzienny sposób wspomóc pszczelą populację. W miejscach, gdzie umieszczona jest infrastruktura techniczna tej firmy pojawiło się łącznie 100 pszczelich hoteli.

Projekt nosi nazwę Air Bee n' Bee i nawiązując do popularnej w Finlandii platformy turystycznej. W wybranych lokalizacjach, należących do firmy Caruna tworzone są "pszczele wioski". Fińskie przedsiębiorstwo tłumaczy swoje działania chęcią wsparcia pszczół, które jak podkreślają przedstawiciele Caruny,"odpowiadają za zapylanie 75 procent wszystkich upraw na Ziemi, a jednocześnie jest ich niestety coraz mniej." Ponadto dystrybutor energii elektrycznej z Finlandii pragnie wykorzystać swoje nieużytkowane grunty w szczytnym celu.

Aż 100 hoteli dla pszczół, w których dzikie odmiany tych owadów będą mogły znaleźć schronienie pojawiło się w pobliżu urządzeń służących do przesyłu energii w różnych miejscach Finlandii. Przedsiębiorstwo zasiało także na swoim terenie nasiona kwiatów miododajnych. Firma chce ponadto nadać swemu projektowi walor edukacyjny. Dlatego przy budowie i stawianiu pszczelich domków zaangażowano dzieci z miejscowych szkół, które przy okazji mogły się sporo dowiedzieć na temat życia pszczół i ich znaczenia dla środowiska.Liczba wyświetleń artykułu: 588

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Ewa Jarosz

Ewa Jarosz

autor przepisów kulinarnych i bloga dietetykwstolicy.blogspot.com

Dietetyk medyczny, blogerka kulinarna i amator fotografii. Uczy swoich pacjentów jak utrzymać zasady racjonalnego odżywiania czerpiąc przyjemność z jedzenia. Zaraża optymizmem i zdrowym podejściem do życia.

Ciasto orzechowe z miodem

Gruszkowo-jabłkowy mus szarlotkowy

Ciasto jogurtowo-miodowe z cynamonem

Tadeusz Netczuk

Tadeusz Netczuk

Autor tekstów

Doświadczony pszczelarz. Chowem pszczół zajmuje się od 1970 r. Obecnie jego pasieka zlokalizowana jest w ROD Bielany we Wrocławiu.

Historia pasieki rodzinnej Netczuków

Kopulacja i rozwój murarki ogrodowej (Osmia rufa L.)

Rola murarki ogrodowej w uprawach sadowniczych

Magdalena Faltyn

Magdalena Faltyn

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniakrokusia.co.uk.

Na co dzień mama, której pasją jest gotowanie, czytanie książek oraz zwiedzanie ciekawych miejsc.

Udka z kurczaka z ketchupem i miodem

Kurczak w sosie miodowo-musztardowym z nutką chili

Koktajl z mango i ananasa z mlekiem kokosowym