Portal Pszczelarski

Wioski dla pszczół w Finlandii 2020

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w Finlandii akcja pszczelarska wioska dla pszczół hotel dla pszczół

Dystrybutor energii elektrycznej z Finlandii, przedsiębiorstwo Caruna postanowiło w niecodzienny sposób wspomóc pszczelą populację. W miejscach, gdzie umieszczona jest infrastruktura techniczna tej firmy pojawiło się łącznie 100 pszczelich hoteli.

Projekt nosi nazwę Air Bee n' Bee i nawiązując do popularnej w Finlandii platformy turystycznej. W wybranych lokalizacjach, należących do firmy Caruna tworzone są "pszczele wioski". Fińskie przedsiębiorstwo tłumaczy swoje działania chęcią wsparcia pszczół, które jak podkreślają przedstawiciele Caruny,"odpowiadają za zapylanie 75 procent wszystkich upraw na Ziemi, a jednocześnie jest ich niestety coraz mniej." Ponadto dystrybutor energii elektrycznej z Finlandii pragnie wykorzystać swoje nieużytkowane grunty w szczytnym celu.

Aż 100 hoteli dla pszczół, w których dzikie odmiany tych owadów będą mogły znaleźć schronienie pojawiło się w pobliżu urządzeń służących do przesyłu energii w różnych miejscach Finlandii. Przedsiębiorstwo zasiało także na swoim terenie nasiona kwiatów miododajnych. Firma chce ponadto nadać swemu projektowi walor edukacyjny. Dlatego przy budowie i stawianiu pszczelich domków zaangażowano dzieci z miejscowych szkół, które przy okazji mogły się sporo dowiedzieć na temat życia pszczół i ich znaczenia dla środowiska.Liczba wyświetleń artykułu: 291

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.