Portal Pszczelarski

Adoptuj Pszczołę 8

pszczelarstwo w Polsce Adoptuj Pszczołę Greenpeace Sieć Życia

Już po raz ósmy z rzędu Greenpeace Polska rozpoczyna program "Adoptuj Pszczołę". Dzięki tej akcji każdy może się włączyć w ratowanie pszczelej populacji. Za dotychczas uzyskane środki w ramach tego projektu udało się m.in. stworzyć setki hoteli dla dzikich zapylaczy, odbudowano siedlisko pszczół w Przyczynie Dolnej czy zaprojektowano w Łodzi przestrzeń przyjazną dla owadów i ludzi.

"Adoptuj Pszczołę" daje możliwość udzielenia wsparcia dla ratowania owadów zapylających każdemu użytkownikowi Internetu. Za symboliczną kwotę 2 złotych poprzez stronę adoptujpszczole.pl można "adoptować" jedną pszczołę lub motyla. Nie ma górnych limitów adopcji, zatem chętni mogą się "zaopiekować się" nawet całym rojem pszczół.

Zebrane w ten sposób środki Greenpeace Polska zamierza m.in. przeznaczyć na stworzenie Sieci Życia, czyli zespołu oaz dla owadów. Będą to różnej wielkości miejsca, na których zostanie odbudowana różnorodność biologiczna zniszczona przez człowieka. Znajdzie się tu zróżnicowana roślinność, sprzyjająca rozwojowi populacji owadów zapylających.

Kolejnym celem projektu jest edukacja i promocja działań wspierających zapylaczy. Dlatego Greenpeace zamierza także stworzyć podręcznik, który powinien pomóc każdemu w stworzeniu własnych Sieci Życia. Inicjatorzy projektu zachęcają do sadzenia w swoich ogrodach roślin miododajnych, ograniczenia koszenia trawników, a także kupowania prawdziwych miodów od sprawdzonych pszczelarzy.Liczba wyświetleń artykułu: 475

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Tadeusz Kaczkowski

Tadeusz Kaczkowski

Autor artykułów

Urodziłem się na Podolu. Jestem synem pszczelarza. Prowadzę własną pasiekę od 60 lat.

Trutowienie matek pszczelich

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Kurczak teriyaki z miodem

Chleb na owsiance z miodem

Kukurydziane bułeczki z miodem

Centrum Apiterapii ApiBałt

Centrum Apiterapii ApiBałt

Bałtów 8, 27-423 Bałtów (na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego) Telefon: +48 530-747-744 E-mail: biuro@apibalt.pl

Mini SPA w Bałtowie