Portal Pszczelarski

Adoptuj Pszczołę 8

pszczelarstwo w Polsce Adoptuj Pszczołę Greenpeace Sieć Życia

Już po raz ósmy z rzędu Greenpeace Polska rozpoczyna program "Adoptuj Pszczołę". Dzięki tej akcji każdy może się włączyć w ratowanie pszczelej populacji. Za dotychczas uzyskane środki w ramach tego projektu udało się m.in. stworzyć setki hoteli dla dzikich zapylaczy, odbudowano siedlisko pszczół w Przyczynie Dolnej czy zaprojektowano w Łodzi przestrzeń przyjazną dla owadów i ludzi.

"Adoptuj Pszczołę" daje możliwość udzielenia wsparcia dla ratowania owadów zapylających każdemu użytkownikowi Internetu. Za symboliczną kwotę 2 złotych poprzez stronę adoptujpszczole.pl można "adoptować" jedną pszczołę lub motyla. Nie ma górnych limitów adopcji, zatem chętni mogą się "zaopiekować się" nawet całym rojem pszczół.

Zebrane w ten sposób środki Greenpeace Polska zamierza m.in. przeznaczyć na stworzenie Sieci Życia, czyli zespołu oaz dla owadów. Będą to różnej wielkości miejsca, na których zostanie odbudowana różnorodność biologiczna zniszczona przez człowieka. Znajdzie się tu zróżnicowana roślinność, sprzyjająca rozwojowi populacji owadów zapylających.

Kolejnym celem projektu jest edukacja i promocja działań wspierających zapylaczy. Dlatego Greenpeace zamierza także stworzyć podręcznik, który powinien pomóc każdemu w stworzeniu własnych Sieci Życia. Inicjatorzy projektu zachęcają do sadzenia w swoich ogrodach roślin miododajnych, ograniczenia koszenia trawników, a także kupowania prawdziwych miodów od sprawdzonych pszczelarzy.Liczba wyświetleń artykułu: 548

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Mirka Lenarcik

Mirka Lenarcik

Autorka tekstów oraz bloga mirosixgotuje.blox.pl

Ukończyła archeologię i anglistykę we Wrocławiu oraz studia doktoranckie w Niemczech. Oprócz gotowania największa pasja to kultura Iranu oraz historia.

Ser Brie w cieście francuskim z dodatkiem miodu

Nan-e qandi

Kapusta czerwona z porto

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska działająca na terenie województwa mazowieckiego, zrzeszająca okoliczne koła pszczelarzy. Związek dba o edukację pszczelarzy zapraszając do Dyskusyjnego Klubu Pszczelarza ciekawych wykładowców, a poprzez swoje działania umożliwia członkom kół zaopatrzenie w matki, leki i sprzęt pszczelarski.

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Propolis - produkt pszczeli

Pszczelarz, a kto to taki?

Smotrawa okazała - roślina miododajna

Agnieszka Koza

Agnieszka Koza

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Eksplozja Smaku

Interesuje się wszystkim co jest związane z jedzeniem ale szczególną uwagę zwraca na zdrowe, racjonalne żywienie. W wolnym czasie rozwija swoje pasje którymi są: fotografia, ogrodnictwo oraz podróże.

Pstrąg z miodem w sosie orzechowym

Szynka miodowo-musztardowa z rozmarynem

Kurczak w różowej marynacie