Portal Pszczelarski

Adoptuj Pszczołę 8

pszczelarstwo w Polsce Adoptuj Pszczołę Greenpeace Sieć Życia

Już po raz ósmy z rzędu Greenpeace Polska rozpoczyna program "Adoptuj Pszczołę". Dzięki tej akcji każdy może się włączyć w ratowanie pszczelej populacji. Za dotychczas uzyskane środki w ramach tego projektu udało się m.in. stworzyć setki hoteli dla dzikich zapylaczy, odbudowano siedlisko pszczół w Przyczynie Dolnej czy zaprojektowano w Łodzi przestrzeń przyjazną dla owadów i ludzi.

"Adoptuj Pszczołę" daje możliwość udzielenia wsparcia dla ratowania owadów zapylających każdemu użytkownikowi Internetu. Za symboliczną kwotę 2 złotych poprzez stronę adoptujpszczole.pl można "adoptować" jedną pszczołę lub motyla. Nie ma górnych limitów adopcji, zatem chętni mogą się "zaopiekować się" nawet całym rojem pszczół.

Zebrane w ten sposób środki Greenpeace Polska zamierza m.in. przeznaczyć na stworzenie Sieci Życia, czyli zespołu oaz dla owadów. Będą to różnej wielkości miejsca, na których zostanie odbudowana różnorodność biologiczna zniszczona przez człowieka. Znajdzie się tu zróżnicowana roślinność, sprzyjająca rozwojowi populacji owadów zapylających.

Kolejnym celem projektu jest edukacja i promocja działań wspierających zapylaczy. Dlatego Greenpeace zamierza także stworzyć podręcznik, który powinien pomóc każdemu w stworzeniu własnych Sieci Życia. Inicjatorzy projektu zachęcają do sadzenia w swoich ogrodach roślin miododajnych, ograniczenia koszenia trawników, a także kupowania prawdziwych miodów od sprawdzonych pszczelarzy.Liczba wyświetleń artykułu: 262

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.