Portal Pszczelarski

Adoptuj Pszczołę 8

pszczelarstwo w Polsce Adoptuj Pszczołę Greenpeace Sieć Życia

Już po raz ósmy z rzędu Greenpeace Polska rozpoczyna program "Adoptuj Pszczołę". Dzięki tej akcji każdy może się włączyć w ratowanie pszczelej populacji. Za dotychczas uzyskane środki w ramach tego projektu udało się m.in. stworzyć setki hoteli dla dzikich zapylaczy, odbudowano siedlisko pszczół w Przyczynie Dolnej czy zaprojektowano w Łodzi przestrzeń przyjazną dla owadów i ludzi.

"Adoptuj Pszczołę" daje możliwość udzielenia wsparcia dla ratowania owadów zapylających każdemu użytkownikowi Internetu. Za symboliczną kwotę 2 złotych poprzez stronę adoptujpszczole.pl można "adoptować" jedną pszczołę lub motyla. Nie ma górnych limitów adopcji, zatem chętni mogą się "zaopiekować się" nawet całym rojem pszczół.

Zebrane w ten sposób środki Greenpeace Polska zamierza m.in. przeznaczyć na stworzenie Sieci Życia, czyli zespołu oaz dla owadów. Będą to różnej wielkości miejsca, na których zostanie odbudowana różnorodność biologiczna zniszczona przez człowieka. Znajdzie się tu zróżnicowana roślinność, sprzyjająca rozwojowi populacji owadów zapylających.

Kolejnym celem projektu jest edukacja i promocja działań wspierających zapylaczy. Dlatego Greenpeace zamierza także stworzyć podręcznik, który powinien pomóc każdemu w stworzeniu własnych Sieci Życia. Inicjatorzy projektu zachęcają do sadzenia w swoich ogrodach roślin miododajnych, ograniczenia koszenia trawników, a także kupowania prawdziwych miodów od sprawdzonych pszczelarzy.Liczba wyświetleń artykułu: 634

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniokracja.hanami.pl

Japonista, dziennikarka, badaczka kultury żywieniowej, autorka książek: "Tradycje kulinarne Japonii" i "Japońskie słodycze" (książka nominowana w 3 kategoriach do Gourmand World Cookbook Awards). Zajmuje się prowadzeniem warsztatów kulinarnych, a także spotkań z zakresu historii jedzenia, trendów kulinarnych i percepcji smaku.

Pierniczki świąteczne z miodem

Ciasteczka lekko miodowe

Miodowe ciasto z sezamową bezą

Karolina Wronowska

Karolina Wronowska

Studentka biologii stosowanej na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Prowadzi badania na temat profilaktyki i zwalczania warrozy u pszczoły miodnej.

Stan warrozy w pasiekach za pomocą obserwacji osypu zimowego - badanie

Pszczoła miodna. Liczebność roju pszczół, zachowanie i rasy

Oddziaływanie Varroa destructor na rodzinę pszczelą

Łukasz Zabłocki

Łukasz Zabłocki

Autor tekstów

Właściciel dużego gospodarstwa pasiecznego w południowo-zachodniej Polsce.

Wpływ ciepłej zimy na rodziny pszczele

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Międzynarodowa Konferencja Bartnicza - Dekada Polskiego Bartnictwa 2017

XVII Międzynarodowe Warsztaty Pszczelarskie w Jeleniej Górze

II Konferencja Młodych Naukowców "Współczesne Uwarunkowania Działalności Gospodarstw Pasiecznych"