Portal Pszczelarski

Adoptuj Pszczołę 8

pszczelarstwo w Polsce Adoptuj Pszczołę Greenpeace Sieć Życia

Już po raz ósmy z rzędu Greenpeace Polska rozpoczyna program "Adoptuj Pszczołę". Dzięki tej akcji każdy może się włączyć w ratowanie pszczelej populacji. Za dotychczas uzyskane środki w ramach tego projektu udało się m.in. stworzyć setki hoteli dla dzikich zapylaczy, odbudowano siedlisko pszczół w Przyczynie Dolnej czy zaprojektowano w Łodzi przestrzeń przyjazną dla owadów i ludzi.

"Adoptuj Pszczołę" daje możliwość udzielenia wsparcia dla ratowania owadów zapylających każdemu użytkownikowi Internetu. Za symboliczną kwotę 2 złotych poprzez stronę adoptujpszczole.pl można "adoptować" jedną pszczołę lub motyla. Nie ma górnych limitów adopcji, zatem chętni mogą się "zaopiekować się" nawet całym rojem pszczół.

Zebrane w ten sposób środki Greenpeace Polska zamierza m.in. przeznaczyć na stworzenie Sieci Życia, czyli zespołu oaz dla owadów. Będą to różnej wielkości miejsca, na których zostanie odbudowana różnorodność biologiczna zniszczona przez człowieka. Znajdzie się tu zróżnicowana roślinność, sprzyjająca rozwojowi populacji owadów zapylających.

Kolejnym celem projektu jest edukacja i promocja działań wspierających zapylaczy. Dlatego Greenpeace zamierza także stworzyć podręcznik, który powinien pomóc każdemu w stworzeniu własnych Sieci Życia. Inicjatorzy projektu zachęcają do sadzenia w swoich ogrodach roślin miododajnych, ograniczenia koszenia trawników, a także kupowania prawdziwych miodów od sprawdzonych pszczelarzy.



Liczba wyświetleń artykułu: 1226

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Ernest Bryll

Ernest Bryll

Autor tekstów

Polski poeta, pisarz, autor tekstów piosenek, dziennikarz, tłumacz i krytyk filmowy. Właściciel strony bryll.pl

Modlitwa - Ernest Bryll

Celina Habryka

Celina Habryka

Autorka tekstów

Doktorantka w Katedrze Analizy i Oceny Jakości Żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Zajmuje się badaniem właściwości fizykochemicznych miodów.

Rodzaje miodu ze względu na pochodzenie

Podział miodów pitnych

Wiktoria Bajek

Wiktoria Bajek

Autorka tekstów

Studentka pedagogiki o specjalności resocjalizacja. Na co dzień pasjonatka pszczół miodnych i nie tylko. Szczególnie zainteresowana warunkami optymalnymi dla bytowania i rozwoju pszczół. Pasjonatka przyrody i długich spacerów.

Poliuretan czy drewno - który materiał lepszy na ul?