Portal Pszczelarski

Reymontowska Szkoła Miodna w Czartajewie

pszczelarstwo podlaskie Reymontowska Szkoła Miodna Wiktor Wolszczuk

Przy Zespole Szkół Technicznych w Czartajewie w województwie podlaskim powstała "Reymontowska Szkoła Miodna". Postawione tu ule nazwami nawiązują do bohaterów powieści "Chłopi" Władysława Reymonta: Jagna, Maciej, Dominikowa, Antek i Hanka. Pasieka będzie służyć szerzeniu wiedzy o hodowli pszczół i znaczeniu tych owadów dla środowiska.

Reymontowska Szkoła Miodna została otwarta 9 września 2020 roku w obecności wicemarszałka województwa podlaskiego Stanisława Derehajło. Pasiekę założono dzięki wsparciu finansowemu urzędu marszałkowskiego w kwocie 10 tysięcy złotych. Dzięki tym środkom zagospodarowano teren wokół Zespołu Szkół Technicznych. Miejsce na pasiekę ogrodzono siatką i zasadzono tam brzozy. Wybór nazwy pasieki jest nieprzypadkowy, bowiem noblista jest patronem miejscowego Zespołu Szkół.

Na co dzień Szkołą Miodną będzie się opiekował nauczyciel i pszczelarz Wiktor Wolszczuk. Pod jego pieczą znajdą się pszczoły rasy krainka, uznawane za owady spokojne i łagodne. Kierownictwo Zespołu Szkół planuje również utworzenie młodzieżowego koła pszczelarskiego. W tym miejscu mają się też odbywać lekcje pszczelarstwa.

Zespół Szkół Technicznych w Czartajewie nie jest jednak jedyną szkołą w województwie podlaskim, która otrzymała dofinansowanie dla budowy szkolnych pasiek. Miodne Szkoły założono również w Zespole Szkół im. gen. Ludwika Paca w Dowspudzie, Zespole Szkół Rolniczych im. Stefanii Karpowicz w Krzyżewie oraz Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących w Łomży.Liczba wyświetleń artykułu: 220

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.