Portal Pszczelarski

Zbadali miód z Podlasia. Wyniki więcej niż zadowalające! 2020

pszczelarstwo podlaskie badanie miodu

Eksperci w dziedzinie chemii z Zakładu Chemii Analitycznej Uniwersytetu w Białymstoku przebadali miód z dwóch pasiek położonych na obszarze województwa podlaskiego. Naukowcy chcieli sprawdzić jakiej jakości jest miód pochodzący z tutejszych uli. Wyniki są więcej niż zadawalające.

Jak informuje serwis bia24.pl, badania wykazały, że zawartość metali ciężkich ze wskazanych pasiek jest blisko tysiąc razy mniejsza niż przewidują dopuszczalne normy. Oznacza to, że pod względem zdrowotnym jakość tego produktu jest znakomita. Chemicy sprawdzili miody pochodzące z pasieki założonej w 2019 roku położonej przy ulicy Augustowskiej oraz pasieki założonej w 2016 roku na dachu uniwersyteckiego kampusu. W tej ostatniej pasiece znajduje się sześć uli, a przy ulicy Augustowskiej usytuowano pięć uli, z czego aż cztery o charakterze zabytkowym. Pozyskiwany stąd miód jest wykorzystywany w celu promocji miasta.

Białostoccy chemicy mają bardzo bogate doświadczenie w badaniu produktów pszczelich. Za pomocą techniki chromatografii analizowali już miody z całego świata. Tym razem swoje badania przeprowadzili w laboratorium analiz farmaceutycznych i żywności przy Katedrze Chemii Analitycznej i Nieorganicznej. Próbki do analiz pobrano z miejskich pasiek w Białymstoku w czerwcu 2020 roku.

Czytaj również:

Badanie laboratoryjne jakości miodu

Badanie miodu w domowych warunkachLiczba wyświetleń artykułu: 313

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.