Portal Pszczelarski

Pasieka w sercu miasta w Rzeszowie 2020

pszczelarstwo podkarpackie akcja pszczelarska Rafał Szela Maciej Szela pasieka w sercu miasta Rzeszów Bank Pszczeli

Zarząd Galerii Rzeszów wraz z władzami miasta Rzeszowa, przy współpracy z pszczelarzami Rafałem i Maciejem Szelą realizują projekt "Pasieka w sercu miasta". Pierwsza pasieka w centrum stolicy województwa podkarpackiego będzie zlokalizowana na widokowej części dachu Galerii Rzeszów.

Projekt jest częścią programu #TAKdlaPszczół, którego inicjatorami są bracia Szela. Program powstał w 2018 roku, kiedy to Rafał Szela ktoś celowo wytruł 2,5 mln pszczół z jego pasieki. Pszczelarz uzyskał wtedy wielkie wsparcie od setek osób, które postanowił wykorzystywać nie tylko do odbudowy swojej pasieki, ale też przysłużyć się przyrodzie, tworząc dla pszczół przyjazne warunki, najbardziej zbliżone do ich naturalnego. W 2021 roku bracia Szela uruchamiają Bank Pszczeli, który będzie świadczył nieodpłatną pomoc hodowcom, których pszczoły zostały otrute lub pasieki zniszczone.

Pasieka w Galerii Rzeszów zostanie otwarta w połowie lipca 2020 roku. Zamieszka tu pół miliona pszczół. Organizatorzy akcji twierdzą, że ule i pszczoły to zarówno element wsparcia rozwoju populacji owadów zapylających, jak i "zazieleniania" centrum Rzeszowa. Pasieka będzie spełniać też cele edukacyjne i powstanie tu pszczelarskie studio nagraniowe z widokiem na rzeszowskie śródmieście. Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby nie przyjęte przez Radę Miasta przepisy umożliwiające hodowlę pszczół w samym sercu stolicy województwa podkarpackiego. Poza centrum Rzeszowa miejska pasieka działa już na terenie Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodnego i Komunalnego.Liczba wyświetleń artykułu: 909

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.