Portal Pszczelarski

2 miliony złotych dla pszczelarzy na wymianę węzy w wielkopolskich pasiekach 2020

pszczelarstwo wielkopolskie węza pszczela dofinansowanie pasieki

Samorząd województwa wielkopolskiego zdecydował się przeznaczyć 2 miliony złotych dla pszczelarzy celem wymiany przez nich węzy w swoich pasiekach. Jest to już kolejna edycja programu, z którego skorzystało do 2020 roku blisko 10 tysięcy pszczelarzy.

Szablon, na którym w otworach o komórkowych kształcie pszczoły budują swój plaster miodu jest podstawą każdego ula. Dlatego by węza spełniała najwyższe normy musi ona być regularnie wymieniana. Nie wszystkich hodowców pszczół na to jednak stać. Naprzeciw nim, w trosce o jakość miodu i bezpieczeństwo pszczół, postanowił wyjść samorząd województwa wielkopolskiego. W realizowanej od 2018 roku trzeciej edycji programu przeznaczono 2 miliony złotych na rzecz zakupu nowych węzy.

W rozmowie z portalem Fakty Kaliskie samorządowcy przyznają, że program cieszy się ogromną popularnością. W ciągu dwóch lat z funduszy wojewódzkich zakupiono 94 tony nowej węzy. Z programu skorzystało blisko 9,5 tysiąca pszczelarzy, którzy wymienili 242 tysiące pni pszczelich.

Nie jest to jedyna inicjatywa na rzecz pszczół samorządowców województwa wielkopolskiego. W budżecie na rok 2020 przewidziano 1,1 miliona złotych na zakup sadzonek drzew miododajnych. Samorządowcy tłumaczą swoją aktywność na tym polu ogromną wagą pszczół dla całego sektora rolniczego i pozostałych gałęzi gospodarki.Liczba wyświetleń artykułu: 736

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.