Portal Pszczelarski

Szykowany jest nowy program wsparcia pszczelarstwa 2020

pszczelarstwo w Polsce Krajowy Program Wsparcia Pszczelarstwa wsparcie pszczelarstwa

Ministerstwo Rolnictwo pracuje nad stworzeniem Krajowego Planu Strategicznego, który będzie częścią unijnej Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2021-2027. W jego ramach ma być realizowany nowy program wsparcia pszczelarstwa. Na ten cel planuje się przekazać 42 miliony złotych rocznie, czyli o ponad 30 procent więcej niż w poprzedniej perspektywie.

"Krajowy Program Wsparcia Pszczelarstwa w Polsce na lata 2020-2022" jest realizowany przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Roczny budżet tej edycji Programu wynosi ponad 33 miliony złotych rocznie, a w budżecie trzyletnim przekracza 100 milionów złotych. Środki te wydatkowane są głównie na zakup sprzętu pszczelarskiego oraz na walkę z warrozą.

Jak wszystko na to wskazuje, w nowej perspektywie zostaną utrzymane dotychczasowe zasady pozyskiwania wsparcia. Beneficjentami Programu będą zatem gospodarstwa pszczelarskie bądź indywidualni pszczelarze, którzy zgłosili lub zarejestrowali swoje pasieki w rejestrze prowadzonym przez powiatowego lekarza weterynarii. Wnioski o refundacje będą składane przez związki pszczelarskie, stowarzyszenia pszczelarzy, zrzeszenia pszczelarzy, grupy producentów rolnych – w zakresie działalności pszczelarskiej oraz spółdzielnie pszczelarskie, które zgłaszają zapotrzebowanie na wsparcie dla pszczelarzy zrzeszonych oraz niezrzeszonych.Liczba wyświetleń artykułu: 1050

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Martyna Walerowicz

Martyna Walerowicz

Autorka tekstów

Dziennikarz. Ukończyła studia ogrodnicze, na których zajmowała się pszczelarstwem i owadami zapylającymi.

Pszczoła na kofeinie i miód kawowy

Royalaktyna a rozwój matki pszczelej

Webinarium Kim & Jim show: I bought bees. Now what? 2016

Michał Piątek

Michał Piątek

Ekspert Portalu Pszczelarskiego

Pszczelarz, właściciel serwisu www.pogodnypiatek.pl, w którym prowadzi blog pszczelarski i zamieszcza nakręcone przez siebie filmy. Jeden z autorów dwumiesięcznika „Pasieka”, organizator konferencji pszczelarskich, wykładowca.

Współdziałanie pszczelarzy w zakresie promocji i sprzedaży

II Konferencja Pszczelarska Klubu Dyskusyjnego Pszczółka - przebieg wydarzenia

I Konferencja Pszczelarskiego Klubu Dyskusyjnego Pszczółka między Łodzią a Warszawą - przebieg spotkania

SKN Apis

SKN Apis

Partner serwisu

Studenckie Koło Naukowe "Apis" funkcjonuje na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, kierując swoje działania do wszystkich miłośników owadów użytkowych.

Zbiórka nasion i sadzonek roślin miododajnych i pyłkodajnych. SKN Apis 2016

Magdalena

Magdalena

Autorka przepisów kulinarnych i bloga nadpaleniskiem.blogspot.com

Dorastając w babcinej kuchni, nauczyłam się, że najlepsza kuchnia to polska kuchnia i to ją uwielbiam najbardziej. "Chwilowo" udomowiona mama na pełen etat, chwytająca życie za rogi, nie bojąca się wyzwań w żadnej sferze. Z pasji: kucharka i smakoszka, z wykształcenia: geograf.

Nalewka jaśminowa z miodem

Bigos staropolski na winie z miodem

Tartaletki na słodko z bananami i czekoladą