Portal Pszczelarski

Szykowany jest nowy program wsparcia pszczelarstwa 2020

pszczelarstwo w Polsce Krajowy Program Wsparcia Pszczelarstwa wsparcie pszczelarstwa

Ministerstwo Rolnictwo pracuje nad stworzeniem Krajowego Planu Strategicznego, który będzie częścią unijnej Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2021-2027. W jego ramach ma być realizowany nowy program wsparcia pszczelarstwa. Na ten cel planuje się przekazać 42 miliony złotych rocznie, czyli o ponad 30 procent więcej niż w poprzedniej perspektywie.

"Krajowy Program Wsparcia Pszczelarstwa w Polsce na lata 2020-2022" jest realizowany przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Roczny budżet tej edycji Programu wynosi ponad 33 miliony złotych rocznie, a w budżecie trzyletnim przekracza 100 milionów złotych. Środki te wydatkowane są głównie na zakup sprzętu pszczelarskiego oraz na walkę z warrozą.

Jak wszystko na to wskazuje, w nowej perspektywie zostaną utrzymane dotychczasowe zasady pozyskiwania wsparcia. Beneficjentami Programu będą zatem gospodarstwa pszczelarskie bądź indywidualni pszczelarze, którzy zgłosili lub zarejestrowali swoje pasieki w rejestrze prowadzonym przez powiatowego lekarza weterynarii. Wnioski o refundacje będą składane przez związki pszczelarskie, stowarzyszenia pszczelarzy, zrzeszenia pszczelarzy, grupy producentów rolnych – w zakresie działalności pszczelarskiej oraz spółdzielnie pszczelarskie, które zgłaszają zapotrzebowanie na wsparcie dla pszczelarzy zrzeszonych oraz niezrzeszonych.Liczba wyświetleń artykułu: 1104

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.

Kuba

Kuba

Autor przepisów i bloga Kuba w kuchni (z małą pomocą Mamy)

Jeden z najmłodszych kucharzy w Polsce. Ma 5 lat. Bardzo lubi pływać, śpiewać, czytać i rysować.

Babeczki orzechowo-bananowe z polewą miodową

Monika Wolańska

Monika Wolańska

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Słodkie Słone

Z wykształcenia jestem inżynierem budownictwa a z zamiłowania „kucharą” - tak określają mnie znajomi. Pasji mam całe mnóstwo! Dobra kuchnia, fotografia, piękne wnętrza i miejsca, podróże…

Ogórki z miodem

Sałata z grejpfrutem, serem pleśniowym i sosem winegret z miodem

Kurczak z sosem sojowym i miodem

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Oficjalny partner merytoryczny

Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (ang. FAO), to instytucja, której celem jest m.in. polepszanie wytwarzania, wymiany i dystrybucji produktów rolnictwa, leśnictwa i rybołówstwa, podnoszenie poziomu wyżywienia narodów, popieranie zawierania porozumień w sprawie międzynarodowego handlu produktami rolnymi oraz udzielanie pomocy technicznej.

Kontrola jakości miodu

Skład miodu

Właściwości i zastosowanie miodu