Portal Pszczelarski

Szykowany jest nowy program wsparcia pszczelarstwa 2020

pszczelarstwo w Polsce Krajowy Program Wsparcia Pszczelarstwa wsparcie pszczelarstwa

Ministerstwo Rolnictwo pracuje nad stworzeniem Krajowego Planu Strategicznego, który będzie częścią unijnej Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2021-2027. W jego ramach ma być realizowany nowy program wsparcia pszczelarstwa. Na ten cel planuje się przekazać 42 miliony złotych rocznie, czyli o ponad 30 procent więcej niż w poprzedniej perspektywie.

"Krajowy Program Wsparcia Pszczelarstwa w Polsce na lata 2020-2022" jest realizowany przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Roczny budżet tej edycji Programu wynosi ponad 33 miliony złotych rocznie, a w budżecie trzyletnim przekracza 100 milionów złotych. Środki te wydatkowane są głównie na zakup sprzętu pszczelarskiego oraz na walkę z warrozą.

Jak wszystko na to wskazuje, w nowej perspektywie zostaną utrzymane dotychczasowe zasady pozyskiwania wsparcia. Beneficjentami Programu będą zatem gospodarstwa pszczelarskie bądź indywidualni pszczelarze, którzy zgłosili lub zarejestrowali swoje pasieki w rejestrze prowadzonym przez powiatowego lekarza weterynarii. Wnioski o refundacje będą składane przez związki pszczelarskie, stowarzyszenia pszczelarzy, zrzeszenia pszczelarzy, grupy producentów rolnych – w zakresie działalności pszczelarskiej oraz spółdzielnie pszczelarskie, które zgłaszają zapotrzebowanie na wsparcie dla pszczelarzy zrzeszonych oraz niezrzeszonych.Liczba wyświetleń artykułu: 988

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

Opowiemy faktów full, jak w biznesie działa ul

Kolejny krok w ratowaniu pszczół!

BeePower - prelekcja p. Adriana Suszki. Cz. 2.

Fundacja Nasza Ziemia

Fundacja Nasza Ziemia

Partner serwisu

Organizacja pozarządowa założona w 1994 roku. Realizuje cele mające status pożytku publicznego, specjalizując się w edukacji ekologicznej i obywatelskiej.

Wyniki konkursu grantowego - z Kujawskim pomagamy pszczołom

Wyniki konkursu grantowego Z Kujawskim pomagamy pszczołom II

Konkurs grantowy - Z Kujawskim pomagamy pszczołom

Celina Habryka

Celina Habryka

Autorka tekstów

Doktorantka w Katedrze Analizy i Oceny Jakości Żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Zajmuje się badaniem właściwości fizykochemicznych miodów.

Podział miodów pitnych

Rodzaje miodu ze względu na pochodzenie