Portal Pszczelarski

Szykowany jest nowy program wsparcia pszczelarstwa 2020

pszczelarstwo w Polsce Krajowy Program Wsparcia Pszczelarstwa wsparcie pszczelarstwa

Ministerstwo Rolnictwo pracuje nad stworzeniem Krajowego Planu Strategicznego, który będzie częścią unijnej Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2021-2027. W jego ramach ma być realizowany nowy program wsparcia pszczelarstwa. Na ten cel planuje się przekazać 42 miliony złotych rocznie, czyli o ponad 30 procent więcej niż w poprzedniej perspektywie.

"Krajowy Program Wsparcia Pszczelarstwa w Polsce na lata 2020-2022" jest realizowany przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Roczny budżet tej edycji Programu wynosi ponad 33 miliony złotych rocznie, a w budżecie trzyletnim przekracza 100 milionów złotych. Środki te wydatkowane są głównie na zakup sprzętu pszczelarskiego oraz na walkę z warrozą.

Jak wszystko na to wskazuje, w nowej perspektywie zostaną utrzymane dotychczasowe zasady pozyskiwania wsparcia. Beneficjentami Programu będą zatem gospodarstwa pszczelarskie bądź indywidualni pszczelarze, którzy zgłosili lub zarejestrowali swoje pasieki w rejestrze prowadzonym przez powiatowego lekarza weterynarii. Wnioski o refundacje będą składane przez związki pszczelarskie, stowarzyszenia pszczelarzy, zrzeszenia pszczelarzy, grupy producentów rolnych – w zakresie działalności pszczelarskiej oraz spółdzielnie pszczelarskie, które zgłaszają zapotrzebowanie na wsparcie dla pszczelarzy zrzeszonych oraz niezrzeszonych.Liczba wyświetleń artykułu: 1147

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Michał Piątek

Michał Piątek

Ekspert Portalu Pszczelarskiego

Pszczelarz, właściciel serwisu www.pogodnypiatek.pl, w którym prowadzi blog pszczelarski i zamieszcza nakręcone przez siebie filmy. Jeden z autorów dwumiesięcznika „Pasieka”, organizator konferencji pszczelarskich, wykładowca.

Współdziałanie pszczelarzy w zakresie promocji i sprzedaży

I Konferencja Pszczelarskiego Klubu Dyskusyjnego Pszczółka między Łodzią a Warszawą - przebieg spotkania

IV Konferencja KD Pszczółka - podsumowanie wydarzenia

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Partner serwisu

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie realizowany jest projekt ekologiczny "Pszczoły Lubię". Projekt jest laureatem konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Grant ufundowała firma ZT Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Koordynatorkami projektu są Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska.

Pszczoły Lubię. Cz. 2.

Pszczoły Lubię. Cz. 1.

Martyna Walerowicz

Martyna Walerowicz

Autorka tekstów

Dziennikarz. Ukończyła studia ogrodnicze, na których zajmowała się pszczelarstwem i owadami zapylającymi.

Pszczoła na kofeinie i miód kawowy

Royalaktyna a rozwój matki pszczelej

Konopie indyjskie i ich wpływ na pszczoły

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.