Portal Pszczelarski

Szykowany jest nowy program wsparcia pszczelarstwa 2020

pszczelarstwo w Polsce Krajowy Program Wsparcia Pszczelarstwa wsparcie pszczelarstwa

Ministerstwo Rolnictwo pracuje nad stworzeniem Krajowego Planu Strategicznego, który będzie częścią unijnej Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2021-2027. W jego ramach ma być realizowany nowy program wsparcia pszczelarstwa. Na ten cel planuje się przekazać 42 miliony złotych rocznie, czyli o ponad 30 procent więcej niż w poprzedniej perspektywie.

"Krajowy Program Wsparcia Pszczelarstwa w Polsce na lata 2020-2022" jest realizowany przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Roczny budżet tej edycji Programu wynosi ponad 33 miliony złotych rocznie, a w budżecie trzyletnim przekracza 100 milionów złotych. Środki te wydatkowane są głównie na zakup sprzętu pszczelarskiego oraz na walkę z warrozą.

Jak wszystko na to wskazuje, w nowej perspektywie zostaną utrzymane dotychczasowe zasady pozyskiwania wsparcia. Beneficjentami Programu będą zatem gospodarstwa pszczelarskie bądź indywidualni pszczelarze, którzy zgłosili lub zarejestrowali swoje pasieki w rejestrze prowadzonym przez powiatowego lekarza weterynarii. Wnioski o refundacje będą składane przez związki pszczelarskie, stowarzyszenia pszczelarzy, zrzeszenia pszczelarzy, grupy producentów rolnych – w zakresie działalności pszczelarskiej oraz spółdzielnie pszczelarskie, które zgłaszają zapotrzebowanie na wsparcie dla pszczelarzy zrzeszonych oraz niezrzeszonych.



Liczba wyświetleń artykułu: 1368

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Parczelina trójlistkowa – roślina miododajna

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich 2014 - zakup lawet do przewozu uli

Gospodarka wędrowna a zbieranie informacji o pożytkach

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.

Tadeusz Kaczkowski

Tadeusz Kaczkowski

Autor artykułów

Urodziłem się na Podolu. Jestem synem pszczelarza. Prowadzę własną pasiekę od 60 lat.

Trutowienie matek pszczelich