Portal Pszczelarski

Sprawca otrucia 60 pszczelich rodzin zatrzymany 2020

pszczelarstwo lubelskie wytrucie pszczół zatrucie pszczół

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o wytrucie 60 pszczelich rodzin w okolicach Janowa Lubelskiego. Truciciel spowodował straty sięgające 36 tysięcy złotych.

Do przestępstwa doszło 12 maja 2020 roku w godzinach porannych w pasiece starszego małżeństwa z powiatu janowskiego. Pszczoły zginęły na wskutek zatrucia środkiem chemicznym. Policja szybko wykryła, że odpowiedzialny za to może być mieszkający w tym samym powiecie 59-latek. Mężczyzna za swój czyn odpowie niedługo przed sądem.

Otrucie pszczół pod Janowem Lubelskim jest już kolejnym z rzędu takim zdarzeniem, do którego doszło w sezonie wiosennym 2020 roku. Na przełomie kwietnia i maja zaatakowano pasieki w okolicach Skierniewic i Żyrardowa. Ponad pół miliona pszczół otruto także w gminie Kiszkowo w województwie wielkopolskim. W każdym z tych przypadków poszkodowani nie mają wątpliwości, co do celowości działania sprawców. Schemat działania każdego z nich był podobny. Truciciele oblali ule środkiem chemicznym, który spowodował cierpienie i śmierć pszczół.

Szybkie wykrycie truciciela z Janowa Lubelskiego pozostaje jak na razie wyjątkiem. Policja nadal szuka sprawców pozostałych przestępstw. Za pomoc w ich wykryciu wyznaczone zostały nagrody w wysokości kilku tysięcy złotych.

Czytaj również:

Pod Skierniewicami grasuje truciciel pszczół 2020

Postępowanie pszczelarza w przypadku zatrucia pszczółLiczba wyświetleń artykułu: 3241

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Koordynatorki projektu "Pszczoły w szkole"

"Pszczoły w szkole" to projekt realizowany w Katolickiej Szkołe Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Chojnach i nagrodzony w konkursie grantowym "Z Kujawskim pomagamy pszczołom".

Młodzi detektywi szukają miejsc przyjaznych pszczołom

Szkolny Dzień Pszczoły

Pszczoły w szkole w czerwcu

Celina Habryka

Celina Habryka

Autorka tekstów

Doktorantka w Katedrze Analizy i Oceny Jakości Żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Zajmuje się badaniem właściwości fizykochemicznych miodów.

Podział miodów pitnych

Rodzaje miodu ze względu na pochodzenie

Ernest Bryll

Ernest Bryll

Autor tekstów

Polski poeta, pisarz, autor tekstów piosenek, dziennikarz, tłumacz i krytyk filmowy. Właściciel strony bryll.pl

Modlitwa - Ernest Bryll

Paulina Jamrozik

Paulina Jamrozik

Autorka tekstów oraz właścicielka Medis-online.pl

Założycielka Gabinetu Dietetycznego MEDIS. Na co dzień pomaga trwale zmienić nawyki żywieniowe swoim pacjentom. Pokazuje jak pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawić samopoczucie, samoocenę, a przede wszystkim zdrowie.

Domowy sposób na wzmocnienie odporności