Portal Pszczelarski

Sprawca otrucia 60 pszczelich rodzin zatrzymany 2020

pszczelarstwo lubelskie wytrucie pszczół zatrucie pszczół

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o wytrucie 60 pszczelich rodzin w okolicach Janowa Lubelskiego. Truciciel spowodował straty sięgające 36 tysięcy złotych.

Do przestępstwa doszło 12 maja 2020 roku w godzinach porannych w pasiece starszego małżeństwa z powiatu janowskiego. Pszczoły zginęły na wskutek zatrucia środkiem chemicznym. Policja szybko wykryła, że odpowiedzialny za to może być mieszkający w tym samym powiecie 59-latek. Mężczyzna za swój czyn odpowie niedługo przed sądem.

Otrucie pszczół pod Janowem Lubelskim jest już kolejnym z rzędu takim zdarzeniem, do którego doszło w sezonie wiosennym 2020 roku. Na przełomie kwietnia i maja zaatakowano pasieki w okolicach Skierniewic i Żyrardowa. Ponad pół miliona pszczół otruto także w gminie Kiszkowo w województwie wielkopolskim. W każdym z tych przypadków poszkodowani nie mają wątpliwości, co do celowości działania sprawców. Schemat działania każdego z nich był podobny. Truciciele oblali ule środkiem chemicznym, który spowodował cierpienie i śmierć pszczół.

Szybkie wykrycie truciciela z Janowa Lubelskiego pozostaje jak na razie wyjątkiem. Policja nadal szuka sprawców pozostałych przestępstw. Za pomoc w ich wykryciu wyznaczone zostały nagrody w wysokości kilku tysięcy złotych.

Czytaj również:

Pod Skierniewicami grasuje truciciel pszczół 2020

Postępowanie pszczelarza w przypadku zatrucia pszczółLiczba wyświetleń artykułu: 3043

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.