Portal Pszczelarski
Firma Łysoń
Firma Łysoń

Sprawca otrucia 60 pszczelich rodzin zatrzymany 2020

pszczelarstwo lubelskie wytrucie pszczół zatrucie pszczół

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o wytrucie 60 pszczelich rodzin w okolicach Janowa Lubelskiego. Truciciel spowodował straty sięgające 36 tysięcy złotych.

Do przestępstwa doszło 12 maja 2020 roku w godzinach porannych w pasiece starszego małżeństwa z powiatu janowskiego. Pszczoły zginęły na wskutek zatrucia środkiem chemicznym. Policja szybko wykryła, że odpowiedzialny za to może być mieszkający w tym samym powiecie 59-latek. Mężczyzna za swój czyn odpowie niedługo przed sądem.

Otrucie pszczół pod Janowem Lubelskim jest już kolejnym z rzędu takim zdarzeniem, do którego doszło w sezonie wiosennym 2020 roku. Na przełomie kwietnia i maja zaatakowano pasieki w okolicach Skierniewic i Żyrardowa. Ponad pół miliona pszczół otruto także w gminie Kiszkowo w województwie wielkopolskim. W każdym z tych przypadków poszkodowani nie mają wątpliwości, co do celowości działania sprawców. Schemat działania każdego z nich był podobny. Truciciele oblali ule środkiem chemicznym, który spowodował cierpienie i śmierć pszczół.

Szybkie wykrycie truciciela z Janowa Lubelskiego pozostaje jak na razie wyjątkiem. Policja nadal szuka sprawców pozostałych przestępstw. Za pomoc w ich wykryciu wyznaczone zostały nagrody w wysokości kilku tysięcy złotych.

Czytaj również:

Pod Skierniewicami grasuje truciciel pszczół 2020

Postępowanie pszczelarza w przypadku zatrucia pszczółLiczba wyświetleń artykułu: 3583

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Monika Wolańska

Monika Wolańska

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Słodkie Słone

Z wykształcenia jestem inżynierem budownictwa a z zamiłowania „kucharą” - tak określają mnie znajomi. Pasji mam całe mnóstwo! Dobra kuchnia, fotografia, piękne wnętrza i miejsca, podróże…

Pierniczki na miodzie

Sałata z grejpfrutem, serem pleśniowym i sosem winegret z miodem

Ogórki z miodem

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Partner serwisu

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie realizowany jest projekt ekologiczny "Pszczoły Lubię". Projekt jest laureatem konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Grant ufundowała firma ZT Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Koordynatorkami projektu są Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska.

Pszczoły Lubię. Cz. 1.

Pszczoły Lubię. Cz. 2.