Portal Pszczelarski

Kanadyjscy pszczelarze obawiają się poważnych strat z powodu koronawirusa 2020

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w Kanadzie koronawirus a pszczoły Kanadyjska Rada Miodu

Restrykcje gospodarcze wprowadzone po ogłoszonej w marcu 2020 roku pandemii koronawirusa mogą spowodować problem niewystarczającej liczby rojów pszczelich - tak twierdzą kanadyjscy pszczelarze. Z powodu bowiem wprowadzonych ograniczeń hodowcy pszczół z Kanady nie mogą dokonywać za granicą corocznych zakupów pszczelich rojów w celu uzupełnienia zimowych strat.

Kanadyjska Rada Miodu (Canadian Honey Council) poinformowała, że wobec tego, że linie lotnicze Air Canada nie przewożą obecnie żywych zwierząt, poszukiwane są alternatywne metody dostaw pszczół, zwłaszcza matek. Sporym problemem jest to, że nie można sprowadzić tych owadów z innych krajów za pomocą lotów cargo, gdyż te nie są one w stanie zapewnić odpowiednich dla pszczelich rodzin warunków cieplnych w temperaturze między 9 a 32 stopni Celsjusza.

Brak pszczół może drastycznie obniżyć zbiory miodu w Kanadzie, a w dalszej konsekwencji mieć tragiczny wpływ na cały sektor rolnictwa i ekosystem. W informacji podanej przez Polską Agencję Prasową wskazano, że pszczelarze importujący pszczoły ustalają z eksporterami, wielkość zapotrzebowanie na nowe królowe, by gdy będzie taka możliwość, jak najszybciej je sprowadzić. Jeżeli pszczoły zaczną się roić bez nich, to negatywnie odbije się to na całej pszczelej populacji.Liczba wyświetleń artykułu: 543

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.