Portal Pszczelarski

Remizy dla zapylaczy w podkarpackich lasach 2020

pszczelarstwo podkarpackie akcja pszczelarska remizy dla zapylaczy Pszczoły wracają do lasu

W Nadleśnictwie Tuszyma w okolicach Krosna zakładane są "remizy dla owadów zapylających". Są to niewielkie powierzchniowo obszary, gdzie kwitną miododajne rośliny, a pszczoły i inne zapylacze będą mogły znaleźć tu schronienie.

Sadzone w takich miejscach rośliny odznaczają się zróżnicowanymi terminami kwitnienia, różną pyłkodajnością i miododajnością. W leśnictwie Ruda, gdzie postawiono szóstą "remizę dla zapylaczy" pojawiło się aż 120 różnych krzewinek, krzewów i drzewek miododajnych, w tym lawenda, derenia, głóg, śnieguliczka, irga, suchodrzewina, porzeczka, agrest, aronia, kalina, wierzbę, karłowata, lipa oraz stare odmiany czereśni, wiśni, grusz czy jabłoni. Powierzchnia całego kompleksu obejmuje jednak jedynie 0,16 ha.

Projekt jest finansowany przez Lasy Państwowe w ramach realizacji programu "Pszczoły wracają do lasu". Celem tworzonych "remiz" jest powstanie siedlisk i obudowa populacji zapylaczy, w szczególności pszczół i owadów im pokrewnych. Nadleśnictwo ma także nadzieję, że ta inicjatywa przyczyni się do poprawy świadomości przyrodniczej na temat znaczenia owadów zapylających i potrzeby ich ochrony. Służyć ma temu m.in. prowadzenie zajęć warsztatowych i edukacyjnych przy "remizach".Liczba wyświetleń artykułu: 378

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.