Portal Pszczelarski

Rój 40 tysięcy pszczół zaatakował ludzi w Pasadenie 2020

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w USA atak pszczół pszczoły zabójcy

W Pasadenie w Kalifornii olbrzymi rój pszczół zaatakował ludzi. Policja i straż pożarna była zmuszona zamknąć jedną z ulic. Przedstawiciele służb w rozmowie z dziennikiem "The Guardian" podają, że nigdy nie widzieli takiej ilości pszczół w jednym miejscu.

Pszczoły mieszkały pod dachem jednego z miejscowych hoteli. Nie wiadomo z jakiego powodu opuściły to miejsce. Rój okazał się olbrzymi, szacowany na około 40 tysięcy owadów. W całości wyległ on na ulicę wzbudzając panikę.

Początkowo owady chciano odgonić dymem. To się jednak nie udało i z uwagi na względy bezpieczeństwa strażacy zdecydowali o użyciu pianki gaśniczej, za pomocą której próbowano uśmiercić część roju. Dopiero to przyniosło oczekiwane skutki.

Pszczoły z tego roju zidentyfikowano jako krzyżówkę pszczół afrykańskich z europejskimi, które pojawiły się w południowych Stanach Zjednoczonych w latach 50 XX wieku. Charakteryzuje się je jako odmianę bardzo płodną, agresywną i posiadającą duże zdolności adaptacyjne. Często są nazywane "pszczołami zabójcami". W trakcie zdarzenia co najmniej kilka osób zostało użądlonych. Do szpitala trafiło dwóch strażaków, dwóch policjantów i jedna osoba cywilna.Liczba wyświetleń artykułu: 922

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.