Portal Pszczelarski

Ul na kołach w Zamościu 2020

pszczelarstwo lubuskie ul na kołach

Klub Sportowy ERKA Zamość postanowił stworzyć edukacyjny ul na kołach. Projekt bierze udział w konkursie czasopisma "Kronika Tygodnia" - "Bądź Eko w Zamościu".

Koordynatorem budowy "ErKOwego" ula jest trener Ernest Gdula. Jak opowiada on w rozmowie z "Kroniką Tygodnia", projekt jest zwrócony do wszystkich mieszkańców Zamościa, ma charakter przede wszystkim edukacyjny, a jego celem jest zwrócenie uwagi na rolę pszczół w ekosystemie.

Ul będzie zbudowany z odpadów. Jego korpus to konstrukcja stworzona z pozostałości z miejscowego marketu, a dach z resztek paneli podłogowych. Projekt jest zresztą połączymy z akcją zastąpienia plastikowych butelek na rzecz pojemników szklanych lub bidonów w Klubie ERKA Zamość.

Docelowo ul ma mieć koła, przez co będzie można go przemieszczać. W dwie wybrane niedziele w miesiącu trener będzie wraz z chętnymi dziećmi ruszał z nim w miasto, gdzie będzie prowadził prelekcje na temat pszczół dla mieszkańców Zamościa. Na co dzień ul będzie stał w poczekalni sali Klubu. Na jego dachu znajdzie się informacja, jak z niego korzystać, a przy każdej z ramek tabliczki o pożyteczności pszczół i współczesnych zagrożeniach dla nich, oraz sposobach, jak można im pomóc. Klub ma w planach nagrać także film o realizowanym przez siebie projekcie.

Na zgłoszenia w konkursie "Bądź Eko w Zamościu" "Kronika Tygodnia" czeka do 10 marca 2020 roku. Mogą wziąć w nim udział przedszkola, szkoły podstawowe i ponadpodstawowe, biblioteki, wspólnoty mieszkaniowe, osiedla, organizacje, grupy nieformalne z terenu administracyjnego miasta Zamość.



Liczba wyświetleń artykułu: 585

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Ewa Jarosz

Ewa Jarosz

autor przepisów kulinarnych i bloga dietetykwstolicy.blogspot.com

Dietetyk medyczny, blogerka kulinarna i amator fotografii. Uczy swoich pacjentów jak utrzymać zasady racjonalnego odżywiania czerpiąc przyjemność z jedzenia. Zaraża optymizmem i zdrowym podejściem do życia.

Ciasto jogurtowo-miodowe z cynamonem

Ser twarogowy z miodem i orzechami

Ciasto orzechowe z miodem

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Partner serwisu

Stowarzyszenie działające na rzecz ekologii i protekcji owadów zapylających, głównie dziko żyjących pszczół. Sprawdź: www.naturaiczlowiek.org

Zrekultywowane tereny kopalni Górażdże jako potencjalne siedlisko występowania pszczół

Chroniąc pszczoły dbasz o siebie

Kontrowersje z życia pszczół - zaproszenie na wykład otwarty

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.