Portal Pszczelarski

Pszczeli Port

60 tysięcy słoików miodu w kampanii wyborczej PSL 2020

pszczelarstwo w Polsce Pogórski Związek Pszczelarzy w Tarnowie Piotr Łosiński Pasieka Złota Kuszka Gorzyce miód a kampania wyborcza miód

Serwis Fakt24, powołując się na dokumenty Państwowej Komisji Wyborczej, podał, że Polskie Stronnictwo Ludowe wydało 112 tysięcy złotych na zakup 62 tysięcy słoików z miodem, które partia kupiła od pasieki "Złota Kuszka" w Gorzycach. Jej właścicielem jest 29-letni pszczelarz Piotr Łosiński - działacz PSL w Małopolsce.

Miód z podobiznami kandydatów PSL rozdawano w trakcie kampanii wyborczej do parlamentu w 2019 roku. Ludowcy tłumaczą, że w ten sposób namawiano ludzi do głosowania i jednocześnie promowano postawy proekologiczne. Przewodniczący PSL Władysław Kosiniak-Kamysz w rozmowie z Fakt24 uznał, że był to "genialny pomysł", a słoiki "rozchodziły się jak świeże bułeczki".

Zadowolenia nie kryje też właściciel pasieki, w której ludowcy dokonali zakupu, Piotr Łosiński. To on jako pierwszy zgłosił się do kandydata PSL z ofertą. Stronnictwo kupiło najpierw jedną partię miodu od pszczelarza z Gorzyc, a gdy okazało się, że pomysł "chwycił" zamówiono kolejne słoiki.

Łosiński jest właścicielem stu uli. Jak sam przyznaje w rozmowie z Fakt24, pszczelarstwem interesuje się od 13 roku życia. W wieku 19 lat został prezesem koła pszczelarzy w Żabnie. Obecnie udziela się w Pogórskim Związku Pszczelarzy w Tarnowie. Własną pasiekę prowadzi od 2016 roku. W odróżnieniu od wielu innych pszczelarzy skupia się nie na sprzedaży dużych, lecz małych słoików z miodem, które często są wykorzystywane jako prezenty na chrzciny bądź śluby.

Pszczelarz twierdzi, że miód dla PSL sprzedał po kosztach. Za słoik 35 mililitrów miodu wziął 1 złoty i 80 groszy. – "Gdybym wiedział, że to będzie taki hit, sprzedałbym drożej" – stwierdził w wspomnianej rozmowie Piotr Łosiński.Liczba wyświetleń artykułu: 604

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

ToSieNosi.eu
Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków
ToSieNosi.eu

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.