Portal Pszczelarski

Zdaniem naukowców trwa niezauważana apokalipsa owadów. Pszczoły najbardziej zagrożone

pszczelarstwo na świecie pszczoły populacja pszczół pestycydy

Badacze z The Wildlife Trusts w swoim opublikowanym w listopadzie 2019 roku raporcie wskazują na gwałtowny spadek populacji owadów. W ciągu ostatnich 50 lat ubyło ich o co najmniej 50 procent. Naukowcy mówią o "niezauważonej apokalipsie". Wśród najbardziej zagrożonych gatunków są pszczoły.

Przygotowane opracowanie pokazuje również zmiany pszczelich populacji w poszczególnych rejonach świata. Przykładowo w Niemczech całkowita biomasa owadów w latach 1989-2014 spadła aż o 82 procent. Przyjmują się, że średnio na świecie w ciągu roku zmniejsza się liczebność owadów o 2,5 procent.

Dane te pokrywają się z wynikami raportu naukowców z czasopisma "Nature" oraz pracy "Insect Declines and Why They Matter" profesora Dave;a Goulsona. Wskazuje on, że najbardziej zagrożonymi owadami są pszczoły. Od 1850 roku w Wielkiej Brytanii zniknęło aż 23 gatunki pszczół i os. Jako przyczyny tak niepokojącej tendencji badacze podają problem utraty i fragmentaryzacji siedlisk, zachodzące zmiany klimatyczne oraz nadmierne stosowanie pestycydów.Liczba wyświetleń artykułu: 1312

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.