Portal Pszczelarski

Poznań postawi 150 nowych uli w 2020 roku

pszczelarstwo w Polsce pszczelarstwo wielkopolskie pszczelarstwo miejskie

Stworzenie jak najlepszy warunków bytowania dla pszczół - takie cel przyświeca inicjatorom podpisanego 21 grudnia 2019 roku przez zastępcę prezydenta Poznania Katarzynę Kierzek - Koperską, prezesa zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego Wojciecha Tulibackiego oraz dyrektora Zakładu Lasów Poznańskich Mieczysława Brońskiego listu inicjacyjnego w sprawie postawienia w stolicy Wielkopolski nowych miejskich pasiek.

Nie jest to pierwsza akcja na rzecz rozwoju populacji owadów zapylających podejmowana w tym mieście. Prowadzona już od jakiegoś czasu akcja "Poznań dla pszczół" przyczyniła się do pojawienia się w stolicy Wielkopolsk łąk kwietnych, miododajnych ogrodów oraz pierwszych miejskich pasiek na terenie Cytadeli, z których pozyskiwany jest już miód. Władze miasta starają się również unikać stosowania w pielęgnacji zieleni i ochrony przed komarami czy kleszczami szkodliwych pszczołom środków.

Tym razem poznańscy włodarze kontynuując tę akcję chcą stworzyć na obszarze miasta kolejne miejsca przyjazne pszczołom. W związku z podpisanym listem intencyjnym planowana jest instalacja 150 uli. Pasieki pojawią się m.in. na terenie zajezdni przy ul. Kaczej, Pustej, na Franowie, w Lasku Marcelińskim, a także w lesie przy ulicy Ku Dębinie. Ponadto informacje o podejmowanych w sprawie ochrony owadów zapylających działaniach będą dostępne w tramwajach Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego.

Czytaj również:

Poznańska Cytadela zmieni się w 2018 roku na raj dla pszczół

Poznań chce się promować jako miasto przyjazne pszczołomLiczba wyświetleń artykułu: 1027

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Piotr Chmielewski

Piotr Chmielewski

Autor tekstów

Student Wydziału Biologii i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członek Ligi Ochrony Przyrody oraz Koła Naukowego Przyrodników UAM. Interesuje się ochroną przyrody i prawem ochrony środowiska.

Konferencja Współczesne Uwarunkowania Zarządzania Środowiskiem

Historia pszczelarza-sapera. Cz. 2.

Projekt Bartnik i polskie więziennictwo

Paulina Jamrozik

Paulina Jamrozik

Autorka tekstów oraz właścicielka Medis-online.pl

Założycielka Gabinetu Dietetycznego MEDIS. Na co dzień pomaga trwale zmienić nawyki żywieniowe swoim pacjentom. Pokazuje jak pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawić samopoczucie, samoocenę, a przede wszystkim zdrowie.

Domowy sposób na wzmocnienie odporności

Magdalena Faltyn

Magdalena Faltyn

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniakrokusia.co.uk.

Na co dzień mama, której pasją jest gotowanie, czytanie książek oraz zwiedzanie ciekawych miejsc.

Kurczak w sosie miodowo-musztardowym z nutką chili

Udka z kurczaka z ketchupem i miodem

Łosoś w musztardzie i miodzie