Portal Pszczelarski

Poznań postawi 150 nowych uli w 2020 roku

pszczelarstwo w Polsce pszczelarstwo wielkopolskie pszczelarstwo miejskie

Stworzenie jak najlepszy warunków bytowania dla pszczół - takie cel przyświeca inicjatorom podpisanego 21 grudnia 2019 roku przez zastępcę prezydenta Poznania Katarzynę Kierzek - Koperską, prezesa zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego Wojciecha Tulibackiego oraz dyrektora Zakładu Lasów Poznańskich Mieczysława Brońskiego listu inicjacyjnego w sprawie postawienia w stolicy Wielkopolski nowych miejskich pasiek.

Nie jest to pierwsza akcja na rzecz rozwoju populacji owadów zapylających podejmowana w tym mieście. Prowadzona już od jakiegoś czasu akcja "Poznań dla pszczół" przyczyniła się do pojawienia się w stolicy Wielkopolsk łąk kwietnych, miododajnych ogrodów oraz pierwszych miejskich pasiek na terenie Cytadeli, z których pozyskiwany jest już miód. Władze miasta starają się również unikać stosowania w pielęgnacji zieleni i ochrony przed komarami czy kleszczami szkodliwych pszczołom środków.

Tym razem poznańscy włodarze kontynuując tę akcję chcą stworzyć na obszarze miasta kolejne miejsca przyjazne pszczołom. W związku z podpisanym listem intencyjnym planowana jest instalacja 150 uli. Pasieki pojawią się m.in. na terenie zajezdni przy ul. Kaczej, Pustej, na Franowie, w Lasku Marcelińskim, a także w lesie przy ulicy Ku Dębinie. Ponadto informacje o podejmowanych w sprawie ochrony owadów zapylających działaniach będą dostępne w tramwajach Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego.

Czytaj również:

Poznańska Cytadela zmieni się w 2018 roku na raj dla pszczół

Poznań chce się promować jako miasto przyjazne pszczołomLiczba wyświetleń artykułu: 768

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.