Portal Pszczelarski

Poznań postawi 150 nowych uli w 2020 roku

pszczelarstwo w Polsce pszczelarstwo wielkopolskie pszczelarstwo miejskie

Stworzenie jak najlepszy warunków bytowania dla pszczół - takie cel przyświeca inicjatorom podpisanego 21 grudnia 2019 roku przez zastępcę prezydenta Poznania Katarzynę Kierzek - Koperską, prezesa zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego Wojciecha Tulibackiego oraz dyrektora Zakładu Lasów Poznańskich Mieczysława Brońskiego listu inicjacyjnego w sprawie postawienia w stolicy Wielkopolski nowych miejskich pasiek.

Nie jest to pierwsza akcja na rzecz rozwoju populacji owadów zapylających podejmowana w tym mieście. Prowadzona już od jakiegoś czasu akcja "Poznań dla pszczół" przyczyniła się do pojawienia się w stolicy Wielkopolsk łąk kwietnych, miododajnych ogrodów oraz pierwszych miejskich pasiek na terenie Cytadeli, z których pozyskiwany jest już miód. Władze miasta starają się również unikać stosowania w pielęgnacji zieleni i ochrony przed komarami czy kleszczami szkodliwych pszczołom środków.

Tym razem poznańscy włodarze kontynuując tę akcję chcą stworzyć na obszarze miasta kolejne miejsca przyjazne pszczołom. W związku z podpisanym listem intencyjnym planowana jest instalacja 150 uli. Pasieki pojawią się m.in. na terenie zajezdni przy ul. Kaczej, Pustej, na Franowie, w Lasku Marcelińskim, a także w lesie przy ulicy Ku Dębinie. Ponadto informacje o podejmowanych w sprawie ochrony owadów zapylających działaniach będą dostępne w tramwajach Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego.

Czytaj również:

Poznańska Cytadela zmieni się w 2018 roku na raj dla pszczół

Poznań chce się promować jako miasto przyjazne pszczołomLiczba wyświetleń artykułu: 972

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Magdalena

Magdalena

Autorka przepisów kulinarnych i bloga nadpaleniskiem.blogspot.com

Dorastając w babcinej kuchni, nauczyłam się, że najlepsza kuchnia to polska kuchnia i to ją uwielbiam najbardziej. "Chwilowo" udomowiona mama na pełen etat, chwytająca życie za rogi, nie bojąca się wyzwań w żadnej sferze. Z pasji: kucharka i smakoszka, z wykształcenia: geograf.

Wigilijne łazanki na bogato

Bigos staropolski na winie z miodem

Nalewka jaśminowa z miodem

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie

Michał Piątek

Michał Piątek

Ekspert Portalu Pszczelarskiego

Pszczelarz, właściciel serwisu www.pogodnypiatek.pl, w którym prowadzi blog pszczelarski i zamieszcza nakręcone przez siebie filmy. Jeden z autorów dwumiesięcznika „Pasieka”, organizator konferencji pszczelarskich, wykładowca.

Michał Piątek Dochodowa pasieka - książka dla pszczelarzy

II Konferencja Pszczelarska Klubu Dyskusyjnego Pszczółka - przebieg wydarzenia

I Konferencja Pszczelarskiego Klubu Dyskusyjnego Pszczółka między Łodzią a Warszawą - przebieg spotkania

Ewelina Rękawek

Ewelina Rękawek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga pysznewege.com

Copywriter z zawodu, górołaz i kucharka z zamiłowania, wegetarianka z przekonania.

Pierniczki z miodem na święta - wersja 1

Pierniczki z miodem na święta - wersja 2

Krążki owsiane z żurawiną i miodem