Portal Pszczelarski

Pszczeli Port

Atak pszczół podczas meczu w Tanzanii 12.2019

Z niewyjaśnionych przyczyn pszczoły zaatakowały piłkarzy. Do niespotykanego incydentu doszło podczas meczu trzeciej rundy Pucharu Tanzanii drużyn Young Africans i Iringa United w mieście Dar es Salaam.

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w Afryce pszczelarstwo w Tanzanii pszczoły a piłka nożna

W trakcie meczu trzeciej rundy Pucharu Tanzanii drużyn Young Africans i Iringa United w mieście Dar es Salaam doszło do niecodziennego zdarzenia. W pewnym momencie piłkarze przerwali grę i zaczęli kłaść się na ziemi. Wszystko przez rój pszczół, który wtargnął na boisko.

Mecz przerwano już po ośmiu minutach od rozpoczęcia drugiej połowy. Pszczoły zaczęły obłapiać zawodników. Większość z nich położyła się nieruchomo na murawie, czekając aż owady od nich odstąpią. Niektórzy próbowali uciekać przed zbliżającym się owadami, ale ostatecznie także nieruchomo położyli się na ziemi, próbując zasłonić twarz i uszy. Takie zachowanie jest jak najbardziej prawidłowe. Nerwowe ruchy mogą zostać odebrane za agresję i prowokować pszczoły do użądlenia. Spośród zawodników taki los spotkał obrońcę Young Africans, Ally'ego Sonso, który musiał skorzystać z pomocy medycznej.

Po blisko dziesięciu minutach zagrożenie minęło. Pszczoły odleciały i można było kontynuować mecz. Spotkanie wygrała drużyna gospodarzy, Young Africans, 4:0.Liczba wyświetleń artykułu: 410

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

ToSieNosi.eu
Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków
ToSieNosi.eu

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.