Portal Pszczelarski

Radni w Żorach nie zgodzili się na łąkę kwietną

pszczelarstwo śląskie łąka pszczela

Łąki kwietne, które zapewniają pszczołom najlepsze warunki do rozwoju powstają coraz częściej w wielu miejscach w Polsce. Zazwyczaj stanowią one część programu wsparcia dla ratowania owadów zapylających. W Żorach w województwie śląskim pomysł ten został jednak odrzucony.

Projekt utworzenia łąki kwietnej przedstawił żorskim radnym Oskar Sładek, uczeń miejscowego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7 na Osinach. Prócz walorów płynących ze wsparcia dla pszczół, łąka miała nieść korzyści antysmogowe, obniżać temperaturę i poprawiać wizerunek miasta.

Radni jednak nie zgodzili się na realizację tego projektu. Powodem są koszty założenia i utrzymania łąki. Podobny pomysł już kilka lat temu rozważał Wydział Infrastruktury Miejskiej i Inwestycji Urzędu Miasta. Projektu, identycznie jak teraz, nie zrealizowano ze względu na pieniądze. Wprawdzie łąki nie trzeba wykaszać, ale wskazywano m.in. na wydatki związane z corocznym dosiewaniem. Tymczasem w budżecie na 2020 rok nie ma na to środków.



Liczba wyświetleń artykułu: 1142

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

Opowiemy faktów full, jak w biznesie działa ul

O co chodzi w BeePower!?

BeePower – Be or not to be, depends on a bee!

Monika Wolańska

Monika Wolańska

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Słodkie Słone

Z wykształcenia jestem inżynierem budownictwa a z zamiłowania „kucharą” - tak określają mnie znajomi. Pasji mam całe mnóstwo! Dobra kuchnia, fotografia, piękne wnętrza i miejsca, podróże…

Kurczak z sosem sojowym i miodem

Ogórki z miodem

Ciasteczka imbirowe z miodem

Magdalena

Magdalena

Autorka przepisów kulinarnych i bloga nadpaleniskiem.blogspot.com

Dorastając w babcinej kuchni, nauczyłam się, że najlepsza kuchnia to polska kuchnia i to ją uwielbiam najbardziej. "Chwilowo" udomowiona mama na pełen etat, chwytająca życie za rogi, nie bojąca się wyzwań w żadnej sferze. Z pasji: kucharka i smakoszka, z wykształcenia: geograf.

Wigilijne łazanki na bogato

Tartaletki na słodko z bananami i czekoladą

Bananowe chipsy z miodem

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Smotrawa okazała - roślina miododajna

Pyłek kwiatowy a pyłek pszczeli

Miód - produkt pszczeli