Portal Pszczelarski

Społeczne ule na Pogórzu Tarnowskim

pszczelarstwo małopolskie akcja pszczelarska pasieka pasieka społeczna Jan Czaja Lokalna Grupa Działania Dunajec-Biała

Lokalna Grupa Działania Dunajec-Biała postanowiła stworzyć na obszarze Pogórza Tarnowskiego społeczną pasiekę. Projekt ma promować pszczelarstwo i przyczyniać się do ochrony zagrożonych gatunków zapylaczy.

Idea jest prosta. Trzy ule zakupione przez Lokalną Grupę Działania Dunajec-Biała, pomalowane w regionalne wzory, to trzon przyszłej pasieki społecznej, która ma się nie tylko ograniczać do działań edukacyjnych, polegających na przekazywaniu wiedzy na temat pszczelarstwa i znaczenia pszczół dla ekosystemu, ale też dawać możliwość prowadzenia hodowli pszczół przez osoby, które dotąd nie były związane z tego typu aktywnością. Każdy zatem, kto chciałby prowadzić własną pasiekę, ale nie ma ku temu odpowiednich warunków lub nie zdobył jeszcze odpowiedniej wiedzy może zgłosić się do społecznej pasieki. Tu będzie możliwość przejścia fachowego szkolenia pod okiem doświadczonego pszczelarza lub otrzymania pod opiekę ula.

Miód wytworzony ze społecznej pasieki nie ma być przeznaczony na sprzedaż. Inicjatorzy akcji chcą, aby słoiczki z miodem były przekazywane osobom, które będą co miesiąc wspierać tutejszą pszczelą kolonię, choćby najmniejszym datkiem. Społeczna pasieka jest akcją non profit, a zebrana kwota będzie przeznaczona na jej utrzymanie.

Jan Czaja z Lokalnej Grupy Działania w rozmowie z Radiem Eska zapowiada, że w planach jest postawienie od 80 do 100 uli. Na razie twórcy projektu czekają na wiosnę, kiedy to ule zapełnią się pszczołami i społeczna pasieka będzie mogła działać pełną parą.Liczba wyświetleń artykułu: 621

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.