Portal Pszczelarski

Pożar pasieki w Pabianicach. Straty sięgają 150 tysięcy złotych

pszczelarstwo łódzkie pożar pasieki

18 listopada 2019 roku w godzinach porannych w Pabianicach przy ulicy Podmiejskiej spłonęła pasieka wraz z w pełni wyposażoną pracownią pszczelarską. Straty oszacowano na około 150 tysięcy złotych.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do Centrum Powiadamiania Ratunkowego o 8:11. Strażacy mieli jednak problem, by szybko dotrzeć na miejsce zdarzenia. Pasieka była usytuowana na środku pola, do którego prowadziła tylko wąska, gruntowa droga.

W gaszenie pożaru było zaangażowanych aż pięć zastępów straży pożarnej. Dym sięgał kilkudziesięciu metru, a ogień udało się opanować dopiero po blisko trzech godzinach akcji trzema prądami wody. Zniszczeniu uległo kilkanaście uli wraz z pszczołami oraz kompleks drewnianych budynków gospodarczych o powierzchni 120 metrów kwadratowych. W nich znajdowały się urządzenia do produkcji miodu i zapasy tego produktu. Ocalałe resztki konstrukcji budynków zostały rozebrane.

Na razie służby wykluczają celowe podpalenie. Strażacy wskazują, że najbardziej prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie w instalacji elektrycznej.



Liczba wyświetleń artykułu: 744

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Piotr Chmielewski

Piotr Chmielewski

Autor tekstów

Student Wydziału Biologii i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członek Ligi Ochrony Przyrody oraz Koła Naukowego Przyrodników UAM. Interesuje się ochroną przyrody i prawem ochrony środowiska.

VI Interdyscyplinarna Konferencja TYGIEL

Historia pszczelarza-sapera. Cz. 2.

Historia pszczelarza-sapera. Cz. 1.

Paulina Jamrozik

Paulina Jamrozik

Autorka tekstów oraz właścicielka Medis-online.pl

Założycielka Gabinetu Dietetycznego MEDIS. Na co dzień pomaga trwale zmienić nawyki żywieniowe swoim pacjentom. Pokazuje jak pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawić samopoczucie, samoocenę, a przede wszystkim zdrowie.

Domowy sposób na wzmocnienie odporności

SKN Apis

SKN Apis

Partner serwisu

Studenckie Koło Naukowe "Apis" funkcjonuje na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, kierując swoje działania do wszystkich miłośników owadów użytkowych.

Zbiórka nasion i sadzonek roślin miododajnych i pyłkodajnych. SKN Apis 2016

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Pszczelarz, a kto to taki?

Pyłek kwiatowy a pyłek pszczeli

Miód - produkt pszczeli