Portal Pszczelarski

Pożar pasieki w Pabianicach. Straty sięgają 150 tysięcy złotych

pszczelarstwo łódzkie pożar pasieki

18 listopada 2019 roku w godzinach porannych w Pabianicach przy ulicy Podmiejskiej spłonęła pasieka wraz z w pełni wyposażoną pracownią pszczelarską. Straty oszacowano na około 150 tysięcy złotych.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do Centrum Powiadamiania Ratunkowego o 8:11. Strażacy mieli jednak problem, by szybko dotrzeć na miejsce zdarzenia. Pasieka była usytuowana na środku pola, do którego prowadziła tylko wąska, gruntowa droga.

W gaszenie pożaru było zaangażowanych aż pięć zastępów straży pożarnej. Dym sięgał kilkudziesięciu metru, a ogień udało się opanować dopiero po blisko trzech godzinach akcji trzema prądami wody. Zniszczeniu uległo kilkanaście uli wraz z pszczołami oraz kompleks drewnianych budynków gospodarczych o powierzchni 120 metrów kwadratowych. W nich znajdowały się urządzenia do produkcji miodu i zapasy tego produktu. Ocalałe resztki konstrukcji budynków zostały rozebrane.

Na razie służby wykluczają celowe podpalenie. Strażacy wskazują, że najbardziej prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie w instalacji elektrycznej.



Liczba wyświetleń artykułu: 1070

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Karolina Wronowska

Karolina Wronowska

Studentka biologii stosowanej na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Prowadzi badania na temat profilaktyki i zwalczania warrozy u pszczoły miodnej.

Varroa sp. jako immunosupresor chorób wirusowych

Metody oceny stopnia inwazji Varroa destructor

Pszczoła miodna. Klasyfikacja, występowanie i ewolucja

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Partner serwisu

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie realizowany jest projekt ekologiczny "Pszczoły Lubię". Projekt jest laureatem konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Grant ufundowała firma ZT Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Koordynatorkami projektu są Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska.

Pszczoły Lubię. Cz. 2.

Pszczoły Lubię. Cz. 1.

Tadeusz Netczuk

Tadeusz Netczuk

Autor tekstów

Doświadczony pszczelarz. Chowem pszczół zajmuje się od 1970 r. Obecnie jego pasieka zlokalizowana jest w ROD Bielany we Wrocławiu.

Morfologia murarki ogrodowej (Osmia rufa L.)

Hodowla murarki ogrodowej (Osmia rufa L.)

Rola murarki ogrodowej w uprawach sadowniczych

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.