Portal Pszczelarski

Truciciel pszczół z Głuchołaz ciągle poszukiwany. Pszczelarze wyznaczyli nagrodę

pszczelarstwo opolskie wytrucie pszczół wytrucie pszczół w Głuchołazach Miejsko-Gminne Koło Pszczelarzy w Głuchołazach

Sprawca wytrucia 30 rodzin pszczelich z pasieki w Głuchołazach na Opolszczyźnie w dalszym ciągu jest poszukiwany przez policję. Miejscowi pszczelarze wyznaczyli nagrodę pieniężną w wysokości 3 tysięcy złotych za wskazanie sprawcy.

Do zabicia pszczół doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek 21 października 2019 roku. Pszczelarze z Miejsko-Gminnego Koła Pszczelarzy w Głuchołazach od początku podejrzewali, że było to celowe działanie. Pasieka znajdowała się na ogrodzonej posesji, w obrębie przydomowego sadu. Policja na miejscu zdarzeniu odnalazła także ślady białej substancji. Starty poszkodowanego pszczelarza oszacowano na 30 tysięcy złotych.

Pszczoły, które przeżyły atak zostały przeniesione do nowych uli. W odnalezienie sprawcy przestępstwa, prócz policji, zaangażowała się powołana przez burmistrza specjalna komisja, a zarząd miejscowego koła pszczelarzy ufundował wspomnianą nagrodę. Na razie jednak działania te nie przyniosły większych rezultatów. Osoby, które posiadają dodatkową wiedzę o tym zdarzeniu proszone o kontakt pod numerem telefonu 881 442 420 lub z Komisariatem Policji w Głuchołazach pod numerem telefonu 77 409 24 20.Liczba wyświetleń artykułu: 787

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska działająca na terenie województwa mazowieckiego, zrzeszająca okoliczne koła pszczelarzy. Związek dba o edukację pszczelarzy zapraszając do Dyskusyjnego Klubu Pszczelarza ciekawych wykładowców, a poprzez swoje działania umożliwia członkom kół zaopatrzenie w matki, leki i sprzęt pszczelarski.

Marta Stachowiak

Marta Stachowiak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga My Sweet Morning

Blogerka kulinarna (celebrate-your-morning.blogspot.com), na co dzień praktykująca słodkie śniadania. Prawdziwa koneserka miodów. Miłośniczka zdrowego i smacznego trybu życia. Swoją artystyczną duszę ujawnia nie tylko na talerzu ale również w rysunku i decoupage'u.

Budyniowa owsianka czekoladowa z miodem

Miód z dziką różą

Pancakes cytrynowe z miodem

Tadeusz Netczuk

Tadeusz Netczuk

Autor tekstów

Doświadczony pszczelarz. Chowem pszczół zajmuje się od 1970 r. Obecnie jego pasieka zlokalizowana jest w ROD Bielany we Wrocławiu.

Ciasto czekoladowe z miodem – komentarz do przepisu

Historia pasieki rodzinnej Netczuków

Rola murarki ogrodowej w uprawach sadowniczych