Portal Pszczelarski
Firma Łysoń
Firma Łysoń

Truciciel pszczół z Głuchołaz ciągle poszukiwany. Pszczelarze wyznaczyli nagrodę

pszczelarstwo opolskie wytrucie pszczół wytrucie pszczół w Głuchołazach Miejsko-Gminne Koło Pszczelarzy w Głuchołazach

Sprawca wytrucia 30 rodzin pszczelich z pasieki w Głuchołazach na Opolszczyźnie w dalszym ciągu jest poszukiwany przez policję. Miejscowi pszczelarze wyznaczyli nagrodę pieniężną w wysokości 3 tysięcy złotych za wskazanie sprawcy.

Do zabicia pszczół doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek 21 października 2019 roku. Pszczelarze z Miejsko-Gminnego Koła Pszczelarzy w Głuchołazach od początku podejrzewali, że było to celowe działanie. Pasieka znajdowała się na ogrodzonej posesji, w obrębie przydomowego sadu. Policja na miejscu zdarzeniu odnalazła także ślady białej substancji. Starty poszkodowanego pszczelarza oszacowano na 30 tysięcy złotych.

Pszczoły, które przeżyły atak zostały przeniesione do nowych uli. W odnalezienie sprawcy przestępstwa, prócz policji, zaangażowała się powołana przez burmistrza specjalna komisja, a zarząd miejscowego koła pszczelarzy ufundował wspomnianą nagrodę. Na razie jednak działania te nie przyniosły większych rezultatów. Osoby, które posiadają dodatkową wiedzę o tym zdarzeniu proszone o kontakt pod numerem telefonu 881 442 420 lub z Komisariatem Policji w Głuchołazach pod numerem telefonu 77 409 24 20.Liczba wyświetleń artykułu: 942

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Marta Stachowiak

Marta Stachowiak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga My Sweet Morning

Blogerka kulinarna (celebrate-your-morning.blogspot.com), na co dzień praktykująca słodkie śniadania. Prawdziwa koneserka miodów. Miłośniczka zdrowego i smacznego trybu życia. Swoją artystyczną duszę ujawnia nie tylko na talerzu ale również w rysunku i decoupage'u.

Serniczki z malinami i miodem

Pełnoziarniste placki z gruszką i miodem z pyłkiem pszczelim

Miód z dziką różą

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.