Portal Pszczelarski

2019 - rok sukcesów pszczelarzy z Bielińca

Nagroda za zdobycie I miejsca w konkursie na "Najbardziej aktywne Koło Pszczelarskie"

pszczelarstwo podkarpackie Regionalne Koło Pszczelarzy BARĆ w Bielińcu Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Rzeszowie Wacław Piędel Józef Garbacz Małgorzata Sudoł Józef Ładosz Jarosław Pokora Tadeusz Dylon

Regionalne Koło Pszczelarzy BARĆ w Bielińcu rok 2019 może zaliczyć do bardzo udanych. Stosunkowo młode koło pszczelarskie (działa od 2006 roku) udowadnia, że jak się chce, to można rozwijać się w bardzo szybkim tempie.

W 2017 roku podczas, III edycji konkursu ogłoszonego przez Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Rzeszowie i marszałka podkarpackiego na "Najbardziej aktywne Koło Pszczelarskie" RKP BARĆ z Bielińca zajęło I miejsce w kategorii do 25 członków (być może tytuł ten zdobyliby rok później, ale regulamin zakazuje startu w kolejnym roku, jeśli zajęło się I miejsce). W tym roku podczas V edycji plebiscytu na "Najbardziej aktywne Koło Pszczelarskie" w ramach kampanii edukacyjnej pn. "Rola pszczół miododajnych w zachowaniu bioróżnorodności w rolnictwie", w kategorii kół liczących od 26 do 50 członków, pszczelarze z Bielińca zajęli I miejsce, otrzymując w nagrodę miodarkę radialną.

sukcesy pszczelarzy z RKP Barć

Do konkursu zostało zgłoszonych 17 kół. Zwycięski Bieliniec otrzymał aż 144 punkty za przedstawienie swojej działalności.

Co więcej, w 2019 roku podczas XV Podkarpackiego Święta Miodu, członkowie RKP BARĆ zostali wyróżnieni w konkursach:

  • "Najlepsza pasieka Podkarpacia 2019" - wyróżnienie otrzymał Józef Garbacz,
  • "Producenci nalewek miodowych" - wyróżnienie otrzymali Małgorzata Sudoł, Wacław Piędel i Józef Ładosz, oraz
  • "Najlepszy miód podkarpacki" - wyróżnienia otrzymali Józef Ładosz i Jarosław Pokora.

Ponad to Wacław Piędel, Prezes RKP BARĆ został odznaczony przez Podkarpacką Izbę Rolniczą Odznaką Honorową Podkarpackiej Izby Rolniczej Imienia Św. Izydora Oracza. Nagrody wręczali: Prezydent Polskiego Związku Pszczelarzy w Warszawie i jednocześnie prezes WZP w Rzeszowie Tadeusz Dylon, v-ce marszałek województwa podkarpackiego Ewa Draus, posłowie na Sejm RP w osobach: Krystyna Wróblewska, Halina Szydełko, Mieczysław Miazga, v-ce przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jerzy Cypryś .

RKP BARĆ to jedno z niewielu kół pszczelarskich, które jednocześnie zajmuje się:

  • pozyskiwaniem miodu, wosku, propolisu,
  • produkcją figur woskowych,
  • udziałem w różnych konkursach kulinarnych i nalewek, odnosząc przy tym bardzo dobre wyniki,
  • organizacją szkoleń, wycieczek oraz spotkań z dziećmi i młodzieżą.

Zajmuje się praktycznie wszystkim, co jest związane lub powiązane z pszczelarstwem. W chwili obecnej Koło Pszczelarskie BARĆ zrzesza 36 członków (zgłaszają się już nowi chętni) którzy posiadają w sumie 644 rodzin pszczelich. W osiągnięciu tak wspaniałych wyników niewątpliwie ma udział Towarzystwo Przyjaciół Wsi Bieliniec, które pozyskuje środki na realizację wspólnych przedsięwzięć.Liczba wyświetleń artykułu: 1553

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.