Portal Pszczelarski

W Głuchołazach zginęło 20 rodzin pszczelich. Policja podejrzewa celowe działanie 2019

pszczelarstwo w Polsce pszczelarstwo opolskie zniszczone ule Miejsko-Gminne Koło Pszczelarzy w Głuchołazach Antoni Ożóg śmierć pszczół

Przy ulicy Kolonii Jagiellońskiej w Głuchołazach w województwie opolskim, 21 października 2019 roku znaleziono 20 martwych pszczelich rodzin. Wszystko wskazuje na to, że zostały celowe otrute.

Pasieka znajduje się z dala od pól uprawnych, dlatego miejscowi pszczelarze z góry wykluczają, że śmierć pszczół jest wynikiem rolniczego oprysku. Ponadto zapytany przez Radio Opole, prezes Koła Pszczelarzy w Głuchołazach Antoni Ożóg, stwierdził, że pozostawione przez sprawców ślady jednoznacznie wskazują na celowe działanie.

Sprawą obecnie zajmuje się policja. Zabezpieczone przez nią ślady będą badane pod względem chemicznym przez rzeczoznawcę oraz lekarza weterynarii. W pomoc w odnalezieniu sprawców ma być również zaangażowana powołana przez burmistrza komisja oraz inspekcja ochrony roślin.

Zdaniem prezesa głuchołaskich pszczelarzy jest to pierwsze takie zdarzenie w regionie. Policja również potwierdziła, że w promieniu trzech kilometrów od miejsca zdarzenia nie wykryto przypadku wytrucia pszczół. Straty poszkodowanego pszczelarza mogą sięgać nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Tymczasem Koło Pszczelarzy w Głuchołazach wyznaczoło nagrodę w wysokości 3000 zł za wskazanie sprawcy tego czynu. Informację należy przekazać pod numer telefonu 881 442 420 lub funkcjonariuszom Komisariatu Policji w Głuchołazach pod numerem telefonu 77 409 24 20.

plakat nagroda śmierć pszczół głuchołazy 2019


Liczba wyświetleń artykułu: 778

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.