Portal Pszczelarski

Hotele z grupy Accor i Orbis przyjazne pszczołom

pszczelarstwo w Polsce pszczelarstwo na Węgrzech ule na dachu hotelu pasieka na dachu hotelu

Hotele z grupy Accor i Orbis tworzą w Polsce, a także na Węgrzech własne pasieki. Wytwarzany w nich miód znajduje się w ofercie każdego z hoteli. Pod opieką tej grupy jest już ponad 2 miliony pszczół.

Przedstawiciele grupy Accor i Orbis podkreślają, że zależy im, by oferować swoim klientom produkty w 100 procentach naturalne, a przy okazji pragną również zadbać o zachowanie populacji pszczół. Pasieki będące pod opieką hotelu mają dać okazję do zaznajomienia gości ze znaczeniem tych owadów dla całego ekosystemu.

W akcję zaangażowane są hotele m.in. w Trójmieście, Warszawie, Łodzi czy Wrocławiu. Pasieki tworzone są w kolorach konkretnej marki hotelu. Niekoniecznie jednak ule są stawiane w obrębie budynku hotelowego. Hotele marki Ibis z Warszawy są współwłaścicielami 3 uli w pasiece postawionej w warszawskim Parku Traugutta. Z kolei we Wrocławiu ule postawiono na obrzeżach miasta. Największa kolonia został założona przez sieć Accor i Orbis w czerwcu 2019 roku w hotelu Budapest Citywest. W hotelowym ogrodzie stanęło 19 uli.

Każdą z pasiek zajmuje się profesjonalny pszczelarz, a wytworzony w nich miód jest wykorzystywany w hotelowej kuchni, a także sprzedawany w należących do sieci butikach.Liczba wyświetleń artykułu: 718

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Fundacja Nasza Ziemia

Fundacja Nasza Ziemia

Partner serwisu

Organizacja pozarządowa założona w 1994 roku. Realizuje cele mające status pożytku publicznego, specjalizując się w edukacji ekologicznej i obywatelskiej.

Wyniki konkursu grantowego - z Kujawskim pomagamy pszczołom

Wyniki konkursu grantowego Z Kujawskim pomagamy pszczołom II

Konkurs grantowy - Z Kujawskim pomagamy pszczołom

SKN Apis

SKN Apis

Partner serwisu

Studenckie Koło Naukowe "Apis" funkcjonuje na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, kierując swoje działania do wszystkich miłośników owadów użytkowych.

Zbiórka nasion i sadzonek roślin miododajnych i pyłkodajnych. SKN Apis 2016

Paulina Jamrozik

Paulina Jamrozik

Autorka tekstów oraz właścicielka Medis-online.pl

Założycielka Gabinetu Dietetycznego MEDIS. Na co dzień pomaga trwale zmienić nawyki żywieniowe swoim pacjentom. Pokazuje jak pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawić samopoczucie, samoocenę, a przede wszystkim zdrowie.

Domowy sposób na wzmocnienie odporności

Piotr Chmielewski

Piotr Chmielewski

Autor tekstów

Student Wydziału Biologii i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członek Ligi Ochrony Przyrody oraz Koła Naukowego Przyrodników UAM. Interesuje się ochroną przyrody i prawem ochrony środowiska.

VI Interdyscyplinarna Konferencja TYGIEL

Projekt Bartnik i polskie więziennictwo

Historia pszczelarza-sapera. Cz. 1.