Portal Pszczelarski

Hotele z grupy Accor i Orbis przyjazne pszczołom

pszczelarstwo w Polsce pszczelarstwo na Węgrzech ule na dachu hotelu pasieka na dachu hotelu

Hotele z grupy Accor i Orbis tworzą w Polsce, a także na Węgrzech własne pasieki. Wytwarzany w nich miód znajduje się w ofercie każdego z hoteli. Pod opieką tej grupy jest już ponad 2 miliony pszczół.

Przedstawiciele grupy Accor i Orbis podkreślają, że zależy im, by oferować swoim klientom produkty w 100 procentach naturalne, a przy okazji pragną również zadbać o zachowanie populacji pszczół. Pasieki będące pod opieką hotelu mają dać okazję do zaznajomienia gości ze znaczeniem tych owadów dla całego ekosystemu.

W akcję zaangażowane są hotele m.in. w Trójmieście, Warszawie, Łodzi czy Wrocławiu. Pasieki tworzone są w kolorach konkretnej marki hotelu. Niekoniecznie jednak ule są stawiane w obrębie budynku hotelowego. Hotele marki Ibis z Warszawy są współwłaścicielami 3 uli w pasiece postawionej w warszawskim Parku Traugutta. Z kolei we Wrocławiu ule postawiono na obrzeżach miasta. Największa kolonia został założona przez sieć Accor i Orbis w czerwcu 2019 roku w hotelu Budapest Citywest. W hotelowym ogrodzie stanęło 19 uli.

Każdą z pasiek zajmuje się profesjonalny pszczelarz, a wytworzony w nich miód jest wykorzystywany w hotelowej kuchni, a także sprzedawany w należących do sieci butikach.Liczba wyświetleń artykułu: 437

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.