Portal Pszczelarski

Adoptuj Pszczołę 7

adoptuj pszczołę Greenpeace akcja pszczelarska hotel dla pszczół

Greenpeace Polska rozpoczął trwającą do końca listopada 2019 roku 7. edycję akcji "Adoptuj Pszczołę". Jej celem jest zachęcenie jak największej liczby Polaków do pomocy w ratowaniu populacji pszczół.

Kampania jest prowadzona za pośrednictwem mediów społecznościowych, głównie Facebook i Instagram. Przez stronę internetową: www.adoptujpszczole.pl każdy może adoptować dowolną liczbę pszczół. Wiąże się to z przekazywaniem na ten cel określonej kwoty pieniędzy - jednorazowo lub regularnie. W tym drugim przypadku darczyńcy otrzymają po zakończeniu akcji certyfikat "Pszczelego Bohatera" wraz z szeregiem gadżetów: stylowych woreczków na zakupy, kalendarzy na 2020 roku i nasion roślin miododajnych.

Projekt zakłada pomoc pszczołom miodnym i dziko żyjącym. Organizatorzy informują na swojej stronie, że zebrane środki pozwolą zaktualizować strategię ochrony owadów zapylających, zwłaszcza w kontekście szkodliwych dla owadów zapylających skutków zmian klimatu. Innym celem jest stworzenie miejskiego modelu życia pszczół. Greenpeace chce także część pieniędzy przeznaczyć na walkę na rzecz eliminacji spalania węgla, jako głównej, ich zdaniem, przyczyny zmian klimatu.

Koszt adopcji jednej pszczoły to 2 złote. Namacalnymi rezultatami kolejnych, trwających od 2013 roku, edycji są hotele dla pszczół. W całej Polsce stanęło ich ponad 100 i stanowią one schronienie dla owadów zapylających. Część środków zebranych podczas "Adoptuj pszczoły" wędruje też na projekty edukacyjne i do organizacji pszczelarskich. Dzięki tej akcji m.in. bieszczadzcy pszczelarze otrzymali elektryczne pastuchy, które chronią ich pasieki przed niedźwiedziami.



Liczba wyświetleń artykułu: 1593

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

Tadeusz Netczuk

Tadeusz Netczuk

Autor tekstów

Doświadczony pszczelarz. Chowem pszczół zajmuje się od 1970 r. Obecnie jego pasieka zlokalizowana jest w ROD Bielany we Wrocławiu.

Kopulacja i rozwój murarki ogrodowej (Osmia rufa L.)

Morfologia murarki ogrodowej (Osmia rufa L.)

Hodowla murarki ogrodowej (Osmia rufa L.)

Mirka Lenarcik

Mirka Lenarcik

Autorka tekstów oraz bloga mirosixgotuje.blox.pl

Ukończyła archeologię i anglistykę we Wrocławiu oraz studia doktoranckie w Niemczech. Oprócz gotowania największa pasja to kultura Iranu oraz historia.

Bastani – perskie lody szafranowe

Imbirowe ciastka z miodowo-cytrynowym lukrem

Ser Brie w cieście francuskim z dodatkiem miodu