Portal Pszczelarski

Pszczoły opóźniły start samolotu z bengalskim ministrem informacji 2019

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w Indiach pszczoły w samolocie

W niedzielę 15 września 2019 roku samolot należący do linii Air India, lecący z Agartaly w północno-wschodnich Indiach do Kalkuty miał kilkugodzinne opóźnienie z powodu roju pszczół, który usiadł na szybie kokpitu. W podróż pechową maszyną wybrało się 136 podróżnych, w tym m.in. bengalski minister informacji.

Indyjski samolot miał wylecieć z lotniska w Agartaly w godzinach porannych. Po uzyskaniu zgody na start, w czasie kołowania samolotu, jedną z bocznych szyb kokpitu obsiadł rój pszczół. Owady w znaczący sposób utrudniały pilotom widoczność. Ponadto nawet pojedyncza pszczoła mogła zakłócić pracę sond mierzących ciśnienie wokół maszyny, co mogło skutkować wypadkiem w powietrzu. Obawiano się również, że po starcie pszczoły mogą zostać wciągnięte do silnika i spowodować jego uszkodzenie.

Próby podjęte przez personel naziemny, by usunąć rój z samolotu nie przyniosły rezultatu. Nie pomogło m.in. odstraszanie pszczół za pomocą wycieraczek. Dopiero interwencja straży pożarnej, która zastosowała armatki wodne okazała się skuteczna. Służby lotniskowe przeszukały następnie maszynę, sprawdzając czy pszczoły nie dostały się na pokład i czy nie dokonały żadnych szkód. Upewniono się także, czy nie ma innych pszczelich gniazd na terenie portu. W efekcie, samolot wystartował z trzy i półgodzinnym opóźnieniem.

To nie pierwszy raz, gdy pszczoły utrudniły rejs samolotowy. W 2015 roku pszczoła na pokładzie doprowadziła do awaryjnego lądowania samolotu, lecącego z Southampton do Dublina. Natomiast w 2017 roku w Dubanie w Republice Południowej Afryki musiano usunąć pszczoły, które budowały sobie gniazdo w silniku maszyny.Liczba wyświetleń artykułu: 336

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę
EL-TER biuro projektowe Kraków
Pasieki Skiba
filmowanie wesel, video zaproszenia, podziękowania video dla rodziców Kraków i okolice Miejsce na Twoją reklamę

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.