Portal Pszczelarski

Na warszawskich Polach Mokotowskich powstały hotele dla pszczół 2019

pszczelarstwo mazowieckie Greenpeace hotele dla pszczół Adoptuj Pszczołę Warszawa

Na Polach Mokotowskich w Warszawie ustawiono drewniane budki, które mają służyć jako schronienie dla owadów zapylających. Wszystko w ramach projektu prowadzonego od sześciu lat przez Greenpeace pod tytułem "Adoptuj Pszczołę".

W "hotelach dla owadów" mają mieszkać m.in. pszczoły, trzmiele, motyle, biedronki czy muchówki. Tutaj zapylacze będą mogły schronić się przed deszczem, przetrwać zimie i się rozmnażać. Instalacja jest zbudowana z naturalnych materiałów, a owady wlatują przez niewielkie otwory wywiercone w drewnie, pochodzącym z polskich lasów.

Greenpeace, prócz "hoteli dla owadów", w aż w 15 miejscach w Warszawie stworzył "Pszczele Azyle". Są to domki przeznaczone już ściśle tylko dla dziko żyjących pszczół. Takie drewniane budki pojawiły się, m.in. na Wilanowie, Kabatach, Młocinach, oraz w Parku Kampinoskim. We wnętrzu pszczoły znajdą tu trzcinę, drobne gałązki i szyszki modrzewiowe.

Obecna akcja jest powtórzeniem działań, jakie Greenpeace podejmował już w czerwcu 2014 roku. Wówczas w takich miastach jak: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Toruń, Warszawa, Wrocław i Zielona Góra, postawiono 100 hoteli dla dzikich owadów zapylających. Celem przedsięwzięcia jest zapewnienie pszczołom i innym zapylaczom jak najlepszych warunków do rozwoju w ramach miejskiej przestrzeni.



Liczba wyświetleń artykułu: 692

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Daniel Borak

Daniel Borak

Autor tekstów

Właściciel gospodarstwa pasiecznego Ślężańskie Miody i serwisu partnerskiego www.slezanskiemiody.pl

Projekt Bzykająca Przyczepka

Projekt Bzykająca Przyczepka Edukuje

Jak uzyskać finansowanie projektu korzystając z platformy crowdfundingowej Polak Potrafi?

Tadeusz Kaczkowski

Tadeusz Kaczkowski

Autor artykułów

Urodziłem się na Podolu. Jestem synem pszczelarza. Prowadzę własną pasiekę od 60 lat.

Trutowienie matek pszczelich