Portal Pszczelarski

Na wrocławski dworcu w 2020 staną ule. Ogłoszono konkurs na ich projekt

pszczelarstwo dolnośląskie pszczelarstwo miejskie pasieka miejska ule na dworcu kolejowym

Galeria BWA Wrocław Główny wraz z PKP S.A. ogłosiła konkurs na projekt dizajnerskiego ula, który ma się pojawić na piętrze dworca Wrocław Główny. Na zwycięzcę czeka nagroda w wysokości 5 tysięcy złotych.

Organizatorzy zapowiadają stworzenie na zielonym tarasie budynku dworca jak najlepszych warunków dla rozwoju pszczelich kolonii. Już niedługo pojawią się tu miododajne rośliny, a planowana pasieka powinna zapewnić tym owadom ochronę przed zagrożeniami i pozwolić na spokojne wykonywanie pracy. Według m.in. takich wytycznych uczestnicy ogłoszonego konkursu będą musieli wymyślić projekt uli, które zostaną tu postawione. Pomysłodawcy przedsięwzięcia zaznaczają, że jako walor zostanie uznane zaprojektowanie pasieki w duchu sztuki współczesnej, a to ze względu na sąsiedztwo Galerii BWA, która jest jednym z współorganizatorów konkursu.

Prace konkursowe można przesyłać do 29 listopada 2019 roku. Rozstrzygnięcie powinno nastąpić w przeciągu kilku następnych tygodni. Zwycięski projekt zostanie wybrany przez Cezarego Przybylskiego – marszałka województwa dolnośląskiego; Mirosława Majcherka – pszczelarza, przewodniczącego koła pszczelarskiego Wrocław-Krzyki; Katarzynę Roj - szefową Galerii BWA Wrocław oraz Tadeusza Szulca - dyrektora spółki PKP S.A. Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami we Wrocławiu. Pasieka ma się pojawić na zielonych tarasach wrocławskiego dworca wiosną 2020 roku.



Liczba wyświetleń artykułu: 1344

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Tadeusz Netczuk

Tadeusz Netczuk

Autor tekstów

Doświadczony pszczelarz. Chowem pszczół zajmuje się od 1970 r. Obecnie jego pasieka zlokalizowana jest w ROD Bielany we Wrocławiu.

Kopulacja i rozwój murarki ogrodowej (Osmia rufa L.)

Historia pasieki rodzinnej Netczuków

Hodowla murarki ogrodowej (Osmia rufa L.)

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Paulina Jamrozik

Paulina Jamrozik

Autorka tekstów oraz właścicielka Medis-online.pl

Założycielka Gabinetu Dietetycznego MEDIS. Na co dzień pomaga trwale zmienić nawyki żywieniowe swoim pacjentom. Pokazuje jak pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawić samopoczucie, samoocenę, a przede wszystkim zdrowie.

Domowy sposób na wzmocnienie odporności

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Irlandzkie bułeczki owsiane z miodem

Pierogi z kaszą jaglaną, jabłkami i miodem

Sałatka kobieca Keep smiling z miodem