Portal Pszczelarski

Spotkanie dzieci i młodzieży w pasiece na ogrodzie w Bielińcu 2019

Autor zdjęć i tekstu artykułu: Wacław Piędel

pszczelarstwo podkarpackie Regionalne Koło Pszczelarzy BARĆ w Bielińcu Wacław Piędel

28 sierpnia 2019 r. w pasiece na ogrodzie w Bielińcu odbyło się spotkanie dzieci i młodzieży w ramach projektu "Aktywni pszczelarze - aktywna wieś", realizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Wsi Bieliniec.

Młodzież jak i dzieci mieli możliwość poznania specyfiki pracy w pasiece oraz sprzętu na co dzień wykorzystywanego przy hodowli pszczół. Zobaczyli ramkę pełną miodu wraz z pszczołami i ramkę z czerwiem, jak również miód (jedyny produkt pszczelego pochodzenia który znali) oraz różnego rodzaju ule. Mieli także możliwość zobaczyć z bliska wosk i kit pszczeli.

poznawanie pracy w pasiece w Bielińcu

Szczególnie dużo radości dostarczała możliwość bliskiego obcowania z pszczołami i podglądania ich pracy. Co jest ciekawe, nikt nie bał się pszczół i faktu, że mogły kogoś użądlić. Tu trzeba przyznać, że każdy uczestnik spotkania wykazał się dużą odwagą zbliżając się bardzo blisko do ula.

dzieci w pasiece w Bielińcu 2019

Na zakończenie spotkania odbyła się degustacja miodu, piernika drożdżowego na miodzie i tradycyjne ognisko z pieczeniem kiełbasek.

pieczenie kiełbasek koło pasieki w BielińcuLiczba wyświetleń artykułu: 881

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.