Portal Pszczelarski

Bawarski rząd zaakceptował społeczną inicjatywę na rzecz ratowania pszczół 2019

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w Niemczech prawo pszczelarskie ratowanie pszczół

Jak informuje Deutsche Welle, premier bawarskiego rządu Markus Söder przychylił do projektu nowelizacji ustawy o ochronie przyrody, którą na początku 2019 roku w ramach akcji "Ratujcie pszczoły" podpisało aż 1,7 miliona mieszkańców Bawarii. Nowe przepisy mają wprowadzać szereg zmian na rzecz bioróżnorodności.

"Przyjmiemy tekst inicjatywy jeden do jednego" - zapowiedział na specjalnej konferencji premier Bawarii. Nowelizację w parlamencie monachijskim ma poprzeć CSU i bawarskie stronnictwo Wolni Wyborcy. Parlamentarzyści chcą dokonać w projekcie jedynie drobnych, technicznych poprawek. Całość zmian obejmuje pakiet przepisów dotyczących ochrony środowiska i gatunków.

Szacuje się, że wdrożenie nowego prawa może pochłonąć nawet 75 milionów euro. "W temacie ekologii nie zadowalamy się już połowicznymi krokami" - obwieścił z dumną premier Söder.
Według Deutsche Welle, inicjatorzy zmian przyjęli decyzję rządu w Monachium z radością, ale i zaskoczeniem. Mało kto spodziewał się tak szybkiej reakcji. Projekt ustawy na rzecz bioróżnorodności, znany pod hasłem "Ratujcie pszczoły" zakłada znaczące zredukowanie stosowania pestycydów na obszarze landu Bawarii. Nowe prawo przewiduje także powiększenie terenów przeznaczonych na potrzeby rolnictwa ekologicznego, w tym łąk kwietnych.

Po zebraniu podpisów pod inicjatywą, odbyły się trójstronne negocjacje organizatorów akcji, rządu i rolników z Bawarskiego Związku Rolników, którzy ostatecznie poparli zaproponowaną nowelizację. Po akceptacji przez bawarski parlament nowe przepisy wejdą w życie.

Opracowano na podstawie:
Deutsche Welle,"Ratujcie pszczoły". Bawarski rząd reaguje na życzenie społeczeństwa, https://www.dw.com/pl/ratujcie-pszczoly-bawarski-rzad-reaguje-na-zyczenie-spoleczenstwa/a-48195324.html, Data publikacji: 2019.04.04, Data odczytu: 2019.04.05


Sadyogrody.pl, Niemcy: Społeczny program na rzecz ratowania pszczół przyjęty przez rząd, http://www.sadyogrody.pl/z_innej_skrzynki/141/niemcy_spoleczny_program_na_rzecz_ratowania_pszczol_przyjety_przez_rzad,17442.html, Data publikacji: 2019.04.04, Data odczytu: 2019.04.05Liczba wyświetleń artykułu: 641

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.