Portal Pszczelarski

Przy nowosądeckim Elektryku powstaje nowoczesna mikropasieka 2019

pszczelarstwo małopolskie Karpacki Związek Pszczelarzy w Nowym Sączu pszczelarstwo miejskie pasieka miejska nowoczesna mikropasieka

Jak informuje portal Dobry Tygodnik Sądecki, uczniowie popularnego w Nowym Sączu "Elektryka" - Technikum Elektrycznego - będą w ramach realizacji przyznanego przez Województwo Małopolskie małego grantu prowadzić hodowlę pszczół. Za pomysł odpowiada działające przy szkole Stowarzyszenie Sądecki Elektryk.

W projekt zaangażowany jest również Karpacki Związek Pszczelarzy w Nowym Sączu, który ma przeprowadzić dla uczniów warsztaty i prelekcje poświęcone hodowli pszczół. W tej chwili przy szkole rozmieszczono już ule, w których niedługo mają zamieszkać pszczoły. Zasilanie fotowoltaiczne do mini-pasieki zapewni firma Solgro. Ona także poprowadzi zajęcia dydaktyczne, po których młodzież technikum zaprojektuje i wykona system zasilania fotowoltaicznego wszystkich urządzeń (kamery, czujniki, waga elektroniczna), które znajdą się w pasiece.

W rozmowie z Dobrym Tygodnikiem Sądeckim pomysłodawcy projektu zapewniają, że korzystać z niego będą nie tylko uczniowie. "Beneficjentami projektu są przede wszystkim uczniowie sądeckiego Elektryka, ale na prelekcje i warsztaty prowadzone przez Karpacki Związek Pszczelarzy serdecznie zapraszamy również mieszkańców Nowego Sącza. O terminach będziemy informowali na stronie stowarzyszenia www.stowarzyszenie.zsem.edu.pl" - oświadczają organizatorzy.

Opracowano na podstawie:
Dobry Tygodnik Sądecki, Nowy Sącz: W środku miasta, przy ulicy Limanowskiego powstaje mini-pasieka, https://www.dts24.pl/nowy-sacz-w-srodku-miasta-przy-ulicy-limanowskiego-powstaje-mini-pasieka/.html, Data publikacji: 2019.04.06, Data odczytu: 2019.04.10



Liczba wyświetleń artykułu: 1531

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Mirka Lenarcik

Mirka Lenarcik

Autorka tekstów oraz bloga mirosixgotuje.blox.pl

Ukończyła archeologię i anglistykę we Wrocławiu oraz studia doktoranckie w Niemczech. Oprócz gotowania największa pasja to kultura Iranu oraz historia.

Bastani – perskie lody szafranowe

Kapusta czerwona z porto

Chałka z szafranem i miodem

Tadeusz Kaczkowski

Tadeusz Kaczkowski

Autor artykułów

Urodziłem się na Podolu. Jestem synem pszczelarza. Prowadzę własną pasiekę od 60 lat.

Trutowienie matek pszczelich

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Partner serwisu

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie realizowany jest projekt ekologiczny "Pszczoły Lubię". Projekt jest laureatem konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Grant ufundowała firma ZT Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Koordynatorkami projektu są Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska.

Pszczoły Lubię. Cz. 1.

Pszczoły Lubię. Cz. 2.