Portal Pszczelarski

Mieszkaniec Arizony śmiertelnie zaatakowany przez pszczoły 2019

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w USA Tadeusz Dylon usuwanie gniazda pszczół

Jak podaje portal TVN Meteo, pewien mieszkaniec stanu Arizona został śmiertelnie użądlony przez pszczoły, po tym jak próbował usunąć ich gniazdo ze swojego ogrodu.

51-letni Epigemio Gonzales z hrabstwa Yuma w amerykańskim stanie Arizona chciał pozbyć się pszczelego siedliska z kanapy wystawionej w ogrodzie na tyłach podwórka. Pszczoły w reakcji na to zaczęły zajadle się bronić. Gdy na miejsce przybyły służby ratunkowe, mężczyzna był całkowicie pokryty przez owady i spanikowany biegał po podwórku, próbując je odgonić. Strażacy starali się mu pomóc. Zaczęli polewać go wodą, ale część pszczół użądliła także ich. Na szczęście, nie na tyle poważnie, by wymagali oni opieki medycznej.

Nie udało się jednak uratować Epigemio Gonzalesa. Mężczyzna zmarł z powodu licznych użądleń w centrum medycznym w Yumie. Tam została przetransportowana również kobieta, która mieszkała z ofiarą. Na razie nic nie wiadomo o jej stanie zdrowia.

W rozmowie z TVN Meteo prezydent Polskiego Związku Pszczelarskiego Tadeusz Dylon stwierdził, że trudno oszacować, ile użądleń pszczół potrafił wytrzymać człowiek. "To wszystko zależy od organizmu. Zdarza się, że jeden człowiek jest w stanie przeżyć 50 użądleń, podczas gdy inny umiera po jednym. Zdrowy, dorosły człowiek, mógłby znieść nawet 100 użądleń" - powiedział pszczelarz. Dlatego zaleca się, aby do usunięcia niechcianego gniazda pszczół wezwać straż pożarną lub wyspecjalizowaną firmę.

Opracowano na podstawie:
TVN Meteo, Chciał usunąć gniazdo pszczół. Zmarł w wyniku licznych użądleń, https://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pogoda/swiat,27/chcial-usunac-gniazdo-pszczol-zmarl-w-wyniku-licznych-uzadlen,288182,1,0.html Data publikacji: 2019.04.09., Data odczytu: 2019.04.10

Wprost, Próbował usunąć gniazdo pszczół z ogrodu. Zmarł z powodu licznych użądleń, https://www.wprost.pl/swiat/10206742/probowal-usunac-gniazdo-pszczol-z-ogrodu-zmarl-z-powodu-licznych-uzadlen.html, Data publikacji: 2019.04.09., Data odczytu: 2019.04.10

Czytaj również:

Użądlenie pszczoły, osy i szerszenia oraz ukąszenie komaraLiczba wyświetleń artykułu: 1449

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.