Portal Pszczelarski

Mieszkaniec Arizony śmiertelnie zaatakowany przez pszczoły 2019

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w USA Tadeusz Dylon usuwanie gniazda pszczół

Jak podaje portal TVN Meteo, pewien mieszkaniec stanu Arizona został śmiertelnie użądlony przez pszczoły, po tym jak próbował usunąć ich gniazdo ze swojego ogrodu.

51-letni Epigemio Gonzales z hrabstwa Yuma w amerykańskim stanie Arizona chciał pozbyć się pszczelego siedliska z kanapy wystawionej w ogrodzie na tyłach podwórka. Pszczoły w reakcji na to zaczęły zajadle się bronić. Gdy na miejsce przybyły służby ratunkowe, mężczyzna był całkowicie pokryty przez owady i spanikowany biegał po podwórku, próbując je odgonić. Strażacy starali się mu pomóc. Zaczęli polewać go wodą, ale część pszczół użądliła także ich. Na szczęście, nie na tyle poważnie, by wymagali oni opieki medycznej.

Nie udało się jednak uratować Epigemio Gonzalesa. Mężczyzna zmarł z powodu licznych użądleń w centrum medycznym w Yumie. Tam została przetransportowana również kobieta, która mieszkała z ofiarą. Na razie nic nie wiadomo o jej stanie zdrowia.

W rozmowie z TVN Meteo prezydent Polskiego Związku Pszczelarskiego Tadeusz Dylon stwierdził, że trudno oszacować, ile użądleń pszczół potrafił wytrzymać człowiek. "To wszystko zależy od organizmu. Zdarza się, że jeden człowiek jest w stanie przeżyć 50 użądleń, podczas gdy inny umiera po jednym. Zdrowy, dorosły człowiek, mógłby znieść nawet 100 użądleń" - powiedział pszczelarz. Dlatego zaleca się, aby do usunięcia niechcianego gniazda pszczół wezwać straż pożarną lub wyspecjalizowaną firmę.

Opracowano na podstawie:
TVN Meteo, Chciał usunąć gniazdo pszczół. Zmarł w wyniku licznych użądleń, https://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pogoda/swiat,27/chcial-usunac-gniazdo-pszczol-zmarl-w-wyniku-licznych-uzadlen,288182,1,0.html Data publikacji: 2019.04.09., Data odczytu: 2019.04.10

Wprost, Próbował usunąć gniazdo pszczół z ogrodu. Zmarł z powodu licznych użądleń, https://www.wprost.pl/swiat/10206742/probowal-usunac-gniazdo-pszczol-z-ogrodu-zmarl-z-powodu-licznych-uzadlen.html, Data publikacji: 2019.04.09., Data odczytu: 2019.04.10

Czytaj również:

Użądlenie pszczoły, osy i szerszenia oraz ukąszenie komaraLiczba wyświetleń artykułu: 2115

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Marta Stachowiak

Marta Stachowiak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga My Sweet Morning

Blogerka kulinarna (celebrate-your-morning.blogspot.com), na co dzień praktykująca słodkie śniadania. Prawdziwa koneserka miodów. Miłośniczka zdrowego i smacznego trybu życia. Swoją artystyczną duszę ujawnia nie tylko na talerzu ale również w rysunku i decoupage'u.

Pancakes cytrynowe z miodem

Placki z borówkami i miodem z cytryną

Budyniowa owsianka czekoladowa z miodem

Magdalena

Magdalena

Autorka przepisów kulinarnych i bloga nadpaleniskiem.blogspot.com

Dorastając w babcinej kuchni, nauczyłam się, że najlepsza kuchnia to polska kuchnia i to ją uwielbiam najbardziej. "Chwilowo" udomowiona mama na pełen etat, chwytająca życie za rogi, nie bojąca się wyzwań w żadnej sferze. Z pasji: kucharka i smakoszka, z wykształcenia: geograf.

Bananowe chipsy z miodem

Majowy miodek z mniszka lekarskiego

Nalewka jaśminowa z miodem

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Pierogi z kaszą jaglaną, jabłkami i miodem

Koktajl pietruszkowy z miodem

Domowa musztarda z miodem

Agata Kurzajak

Agata Kurzajak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga ziarenkapieprzu.com.pl

Ukończyła filologię polską i podyplomowe studia z zakresu doradztwa zawodowego na UAM w Poznaniu. Doradca zawodowy i trener. Jej największą pasją jest gotowanie. Uwielbia łączyć różne smaki i odkrywać nowe przyprawy. Miłośniczka zwierząt, filmów dokumentalnych oraz herbaty z miodem i cytryną.

Wiosenna sałata ze szpinakiem i winegretem czosnkowo-miodowym

Zielona sałata z dressingiem miodowo-musztardowym

Koktajl arbuzowo-truskawkowy z miodem