Portal Pszczelarski
Firma Łysoń
Firma Łysoń

Mieszkaniec Arizony śmiertelnie zaatakowany przez pszczoły 2019

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w USA Tadeusz Dylon usuwanie gniazda pszczół

Jak podaje portal TVN Meteo, pewien mieszkaniec stanu Arizona został śmiertelnie użądlony przez pszczoły, po tym jak próbował usunąć ich gniazdo ze swojego ogrodu.

51-letni Epigemio Gonzales z hrabstwa Yuma w amerykańskim stanie Arizona chciał pozbyć się pszczelego siedliska z kanapy wystawionej w ogrodzie na tyłach podwórka. Pszczoły w reakcji na to zaczęły zajadle się bronić. Gdy na miejsce przybyły służby ratunkowe, mężczyzna był całkowicie pokryty przez owady i spanikowany biegał po podwórku, próbując je odgonić. Strażacy starali się mu pomóc. Zaczęli polewać go wodą, ale część pszczół użądliła także ich. Na szczęście, nie na tyle poważnie, by wymagali oni opieki medycznej.

Nie udało się jednak uratować Epigemio Gonzalesa. Mężczyzna zmarł z powodu licznych użądleń w centrum medycznym w Yumie. Tam została przetransportowana również kobieta, która mieszkała z ofiarą. Na razie nic nie wiadomo o jej stanie zdrowia.

W rozmowie z TVN Meteo prezydent Polskiego Związku Pszczelarskiego Tadeusz Dylon stwierdził, że trudno oszacować, ile użądleń pszczół potrafił wytrzymać człowiek. "To wszystko zależy od organizmu. Zdarza się, że jeden człowiek jest w stanie przeżyć 50 użądleń, podczas gdy inny umiera po jednym. Zdrowy, dorosły człowiek, mógłby znieść nawet 100 użądleń" - powiedział pszczelarz. Dlatego zaleca się, aby do usunięcia niechcianego gniazda pszczół wezwać straż pożarną lub wyspecjalizowaną firmę.

Opracowano na podstawie:
TVN Meteo, Chciał usunąć gniazdo pszczół. Zmarł w wyniku licznych użądleń, https://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pogoda/swiat,27/chcial-usunac-gniazdo-pszczol-zmarl-w-wyniku-licznych-uzadlen,288182,1,0.html Data publikacji: 2019.04.09., Data odczytu: 2019.04.10

Wprost, Próbował usunąć gniazdo pszczół z ogrodu. Zmarł z powodu licznych użądleń, https://www.wprost.pl/swiat/10206742/probowal-usunac-gniazdo-pszczol-z-ogrodu-zmarl-z-powodu-licznych-uzadlen.html, Data publikacji: 2019.04.09., Data odczytu: 2019.04.10

Czytaj również:

Użądlenie pszczoły, osy i szerszenia oraz ukąszenie komaraLiczba wyświetleń artykułu: 2749

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Magdalena

Magdalena

Autorka przepisów kulinarnych i bloga nadpaleniskiem.blogspot.com

Dorastając w babcinej kuchni, nauczyłam się, że najlepsza kuchnia to polska kuchnia i to ją uwielbiam najbardziej. "Chwilowo" udomowiona mama na pełen etat, chwytająca życie za rogi, nie bojąca się wyzwań w żadnej sferze. Z pasji: kucharka i smakoszka, z wykształcenia: geograf.

Majowy miodek z mniszka lekarskiego

Wigilijne łazanki na bogato

Nalewka jaśminowa z miodem

Aneta Dziakowska

Aneta Dziakowska

Autorka tekstów nt. podatków

Główna księgowa z 11-letnim doświadczeniem zawodowym. Posiada certyfikat do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych nadany przez Ministra Finansów. anetak7777@wp.pl

Koszty pośrednika handlu produktów pszczelich

Ewidencje przy rozliczaniu się na podstawie PKPiR

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich 2016/2019 - terminarz, wymagania, kosztorys

Ernest Bryll

Ernest Bryll

Autor tekstów

Polski poeta, pisarz, autor tekstów piosenek, dziennikarz, tłumacz i krytyk filmowy. Właściciel strony bryll.pl

Modlitwa - Ernest Bryll