Portal Pszczelarski

Pszczelarz, który stracił w pożarze półtora miliona pszczół otrzyma pomoc

pszczelarstwo małopolskie pożar pasieki Fundacja Apikultura Barbara Łysoń Waldemar Badeński

Jak podaje Portal Spożywczy, powołując się na depeszę Polskiej Agencji Prasowej, Fundacja Apikultura zamierza pomóc pszczelarzowi z Dąbrówki w województwie małopolskim, który w pożarze pod koniec lutego stracił 60 uli, w których mogło żyć nawet półtora miliona pszczół.

Do feralnego zdarzenia doszło 28 lutego 2019 r. w okolicach wsi Dąbrówka w gminie Rzezawa niedaleko Bochni. Przyczyną pożaru było najprawdopodobniej wypalanie traw. Fundacja Apikultura zamierza przekazać właścicielowi zniszczonej pasieki 30 uli. "Zniszczenie uli to wielka strata nie tylko dla pszczelarza, ale także dla środowiska. Pszczoły dają miód i zapylają rośliny, dzięki czemu mamy co jeść i przyroda rozwija się harmonijnie. Nasza fundacja pomoże pszczelarzowi odbudować zniszczoną pasiekę"- powiedziała w wywiadzie dla PAP Barbara Łysoń, prezes Fundacji Apikultura.

Działacze fundacji jednak nie ukrywają, że odbudowa zniszczeń nie zakończy się w ciągu jednego sezonu. Koszt jednego ula z pszczelą rodziną to ponad tysiąc złotych. Pszczoły natomiast potrzebują czasu i odpowiedniej ilości pokarmu. Jak stwierdza hodowca pszczół i członek Rady Fundacji Apikultura Waldemar Badeński, "w tym roku pszczelarz nie może liczyć na zbiory miodu, a jego straty są tym większe, że zajmował się hodowlą matek pszczelich, które zginęły w pożarze". Jednocześnie zapewnia, że "obok tej sytuacji nie możemy przejść obojętnie i chcemy pomóc osobie, która straciła pasiekę przez kompletną nieodpowiedzialność innych ludzi".

Fundacja Apikultura została powołana niedawno, gdyż w marcu 2019. Do jej celów należy pomoc pszczelarzom, promocja pszczelarstwa, zdrowego trybu życia i ochrony środowiska oraz edukacja dzieci i młodzież, aktywizowanie seniorów i osób niepełnosprawnych, dla których pszczelarstwo może stać się interesującym hobby.

Opracowano na podstawie:
Portal Spożywczy, Fundacja Apikultura pomoże pszczelarzowi, który w pożarze stracił pasiekę, http://www.portalspozywczy.pl/slodycze-przekaski/wiadomosci/fundacja-apikultura-pomoze-pszczelarzowi-ktory-w-pozarze-stracil-pasieke,170407.html , Data publikacji: 2019.04.12, Data odczytu: 2019.04.18

Czytaj również:

Milion pszczół spłonęło. Pożar traw strawił całą pasiekęLiczba wyświetleń artykułu: 811

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.