Portal Pszczelarski

Sukces pszczelarzy z Drogomyśla 2019

pszczelarstwo zachodniopomorskie Pasieka Dziki Miód miód pitny

Jak informuje szczecińska Gazeta Wyborcza, pszczelarze z rodzinnej Pasieki Dziki Miód z Drogomyśla w województwie zachodniopomorskim zdobyli dwa złote i dwa brązowe medale na The Mazer Cup w Denver – największym i najbardziej prestiżowym konkursie poświęconym miodom pitnym na świecie.

W konkursie jury oceniało m.in. smak i bukiet, aromat, konsystencję oraz barwę miodów pitnych. W rezultacie złotymi medalami zostały wyróżnione, w kategorii miodów pitnych tradycyjnych: "Flight of the Bumblebee" – "Lot Trzmiela" oraz kategorii Cyser – miodów z dodatkiem jabłek: "Jabczak". Trzecie miejsce na podium wśród Pyment – miodów z dodatkiem winogron zdobył "Zwiegeld", a kategorii Varietal – miodów pitnych z jednego gatunku miodu: "Barrel C Acacia".

Anna i Krzysztof Piwowarowie prowadzący Pasiekę Dziki Miód pokonali w Denver setki pszczelarzy z całego świat. Jak zapewniają na swojej stronie, miód rzepakowy i inne produkty pszczele pozyskują "na czystych ekologicznie terenach, wśród łąk i lasów". Wspólnie zapewniają: "Nasze pszczoły zbierają nektar, pyłek i spadź z roślin występujących w naturalnym środowisku, z dala od ośrodków przemysłowych. Gospodarujemy zgodnie z zasadami ekologii i zgodnie z zasadami zdrowego żywienia".

Opracowano na podstawie:
Gazeta Wyborcza, Ci pszczelarze wiedzą, jak robić dobre miody pitne. W USA zdobyli aż cztery medale, http://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/7,34939,24571475,ci-pszczelarze-wiedza-jak-robic-dobre-miody-pitne-w-usa-zdobyli.html, Data publikacji: 2019.03.21, Data odczytu: 2019.03.27

Czytaj również:

Jak powstaje miód pitny?Liczba wyświetleń artykułu: 1225

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Michał Piątek

Michał Piątek

Ekspert Portalu Pszczelarskiego

Pszczelarz, właściciel serwisu www.pogodnypiatek.pl, w którym prowadzi blog pszczelarski i zamieszcza nakręcone przez siebie filmy. Jeden z autorów dwumiesięcznika „Pasieka”, organizator konferencji pszczelarskich, wykładowca.

Współdziałanie pszczelarzy w zakresie promocji i sprzedaży

II Konferencja Pszczelarska Klubu Dyskusyjnego Pszczółka - przebieg wydarzenia

I Konferencja Pszczelarskiego Klubu Dyskusyjnego Pszczółka między Łodzią a Warszawą - przebieg spotkania

Monika Wolańska

Monika Wolańska

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Słodkie Słone

Z wykształcenia jestem inżynierem budownictwa a z zamiłowania „kucharą” - tak określają mnie znajomi. Pasji mam całe mnóstwo! Dobra kuchnia, fotografia, piękne wnętrza i miejsca, podróże…

Ciasteczka imbirowe z miodem

Pierniczki na miodzie

Ogórki z miodem

Karolina Wronowska

Karolina Wronowska

Studentka biologii stosowanej na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Prowadzi badania na temat profilaktyki i zwalczania warrozy u pszczoły miodnej.

Zapobieganie i zwalczanie inwazji Varroa sp. u pszczoły miodnej

Oddziaływanie Varroa destructor na rodzinę pszczelą

Pszczoła miodna. Liczebność roju pszczół, zachowanie i rasy