Portal Pszczelarski

Inicjatywa Komisji Europejskiej dla ratowania pszczół 2019

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w Unii Europejskiej

Jak informuje portal sadyogrody.pl, Komisja Europejska chce rozpocząć działania na rzecz podniesienia świadomości mieszkańców Unii Europejskiej w sprawie zagrożeń dla populacji pszczół, a także ich znaczenia dla ludzkości i działaniach, które można podjąć, aby ratować te pożyteczne owady.

"Nasza jakość życia - i nasza przyszłość - zależy od wielu usług, które natura zapewnia za darmo. Zapylanie jest jedną z tych niewidzialnych, ale nieocenionych usług, dlatego bardzo niepokojącym jest fakt, że niektórzy z naszych najlepszych zapylaczy są narażeni na wysokie ryzyko! Jeśli nie zajmiemy się przyczynami spadku liczby dzikich zapylaczy i nie będziemy pilnie działać, aby to powstrzymać, my i nasze przyszłe pokolenia zapłacimy bardzo wysoką cenę" - stwierdził komisarz UE ds. środowiska, rybołówstwa i gospodarki morskiej Karmenu Vella. W mającym trwać dwa lata programie Komisji Europejskiej planowane jest podjęcie działań, które umożliwią władzom publicznym, naukowcom, rolnikom, przedsiębiorstwom i poszczególnym obywatelom zaangażowanie się w ochronę pszczół.

Już w czerwcu 2018 roku Unia rozpoczęła pierwszą w swojej historii inicjatywę na rzecz ratowania dziko żyjących owadów-zapylaczy. Dla realizacji tego celu projekt został ukierunkowany i skoordynowany w różnych sektorach i politykach. Głównym założeniem programu jest uświadomienie społeczeństwa w kwestii znaczenia pszczół, a także motyli, ćmy czy niektórych chrząszczy, czyli najczęściej spotykanych w Europie zapylaczy, dla ekosystemu i sposobach zapobiegania kurczeniu się tych populacji.

Za rosnącym zaangażowaniem Unii Europejskiej stoją twarde dane makroekonomiczne. Zapylanie walnie przyczynia się do rozwoju produkcji rolnej, której udział w gospodarce UE wynosi około 15 miliardów euro rocznie.

Opracowano na podstawie:

Sadyogrody.pl, Komisja Europejska chce chronić owady zapylające przed wymieraniem, http://www.sadyogrody.pl/z_innej_skrzynki/141/komisja_europejska_chce_chronic_owady_zapylajace_przed_wymieraniem,17272.html, Data publikacji: 2019.03.25, Data odczytu: 2019.03.30Liczba wyświetleń artykułu: 951

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.