Portal Pszczelarski
Firma Łysoń
Firma Łysoń

Aleja pszczół i miodów w Prudniku 2019

Zaproponował: Jarosław Gerczak. Źródło grafik: facebook.com/GminaPrudnik/photos/a.410492382338810/2087834454604586/

wydarzenie pszczelarskie targi pszczelarskie czerwiec 2019 2019 Prudnik Aleja pszczół i miodów w Prudniku 2019

Aleja pszczół i miodów to specjalnie wydzielone miejsce podczas 22 Wystawy Twórców Ludowych i Rzemiosła Artystycznego Pogranicza Polsko-Czeskiego dla wszystkich pszczelarzy, miłośników pszczół i smakoszy produktów pszczelich oraz producentów sprzętu pszczelarskiego. Wydarzenie odbędzie się w terminie od 7 do 9 czerwca 2019 r. na hali sportowej OSiR przy ul. Łuczniczej 1 w Prudniku. 

22. Wystawa Twórców Ludowych i Rzemiosła Artystycznego Pogranicza Polsko-Czeskiego to trwająca 3 dni prezentacja rękodzieła i rzemiosła artystycznego, podczas której można nawiązać nowe kontakty, zapoznać się z produktami regionalnymi oraz wziąć udział w konkursach. To organizowane rokrocznie wydarzenie przyciąga setki wystawców z Polski i ościennych krajów i jeszcze więcej uczestników. 

W tym roku kierownictwo Agencji Promocji i Rozwoju Gminy Prudnik zdecydowało się wydzielić teren dla pszczelarzy, aby ci mogli m.in. zaprezentować ręcznie robione ule oraz profesjonalny sprzęt pszczelarski. Zapowiedziano też, że imprezie będą towarzyszyć również prelekcje poświęcone pszczelarstwu.

Aby wziąć udział w wydarzeniu koniecznym jest zapoznanie się z dokumentami opublikowanymi na stronie: promocja.prudnik.pl (zakładka: Imprezy -> Wystawa Twórców Ludowych i Rzemiosła Artystycznego Pogranicza Polsko-Czeskiego).

aleja pszczół i miodów podczas 22 Wystawy Twórców Ludowych i Rzemiosła Artystycznego Pogranicza Polsko-Czeskiego 2019

 

Opracowano na podstawie:

Agencja Promocji i Rozwoju Gminy Prudnik, Wystawa Twórców Ludowych i Rzemiosła Artystycznego Pogranicza Polsko-Czeskiego, http://www.promocja.prudnik.pl/promocja-tresc-395-wystawa_tworcow_ludowych_i_rzemiosla_artystycznego_pogranicza_polsko_czeskiego.html, Data odczytu: 2019.03.20

Radio Opole, Jak w pasiece będzie na prudnickiej wystawie rękodzieła, http://radio.opole.pl/101,271839,jak-w-pasiece-bedzie-na-prudnickiej-wystawie-rek, Data publikacji: 2019.03.12, Data odczytu: 2019.03.20

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 2865

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Emilia

Emilia

Autorka przepisów kulinarnych oraz bloga Kuchenna Kontrrewolucya

Całkiem świeżo upieczona tak mama, jak blogerka kulinarna. Fascynatka dobrej kuchni i słowiańskiego folkloru.

Naleśniki ze skórką cytrynową i pyłkiem pszczelim

Kaczka w marynacie korzennej pieczona w miodzie pitnym

Pularda w złotem kolorze z kartoflanymi kulkami

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich 2014 – zakup sprzętu

Dokumentacja leczenia pszczół – książka leczenia zwierząt

Śnieguliczka biała, śnieguliczka białojagodowa – roślina miododajna

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Propolis - produkt pszczeli

Smotrawa okazała - roślina miododajna

Pyłek kwiatowy a pyłek pszczeli

Magdalena Mendziak

Magdalena Mendziak

Autorka tekstów

Studentka Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Właścicielka małej pasieki w okolicach Zgorzelca. Zawsze uśmiechnięta miłośniczka zwierząt oraz natury. W wolnych chwilach poświęca się wolontariatowi.

Pierniki miodowe na choinkę