Portal Pszczelarski

Kradzież 6 uli w Leśniczówce (powiat brzeski) 2019

pszczelarstwo opolskie kradzież uli kradzież uli w Leśniczówce

Według informacji podanych przez Nowa Trybunę Opolską, w połowie lutego 2019 r. w miejscowości Leśniczówka niedaleko Lewina Brzeskiego w województwie opolskim ukradziono sześć uli z rodzinami pszczelimi. Właściciel pasieki szuka sprawców kradzieży i obiecuje nagrodę pieniężną. 

Skradzione ule były częścią pasieki, liczącej 20 uli. Pan Edward – właściciel pszczół – uważa, że złodziejowi nieobca była tematyka pszczelarstwa. "Nie wziął ich laik, ale człowiek, który ma wiedzę na temat pszczelarstwa. Temperatury w tym czasie były powyżej 12 stopni, więc pszczoły zaczęły oblot. Zniknęły najsilniejsze rodziny, więc ktoś znał się na rzeczy" – oświadczył w wywiadzie z gazetą pszczelarz.

Kilkuletnie ule zostały skradzione w nocy, gdy pszczoły znajdowały się wewnątrz. Właściciel szacuje swoje straty na około 6-9 tysięcy złotych. "Pszczelarstwem zajmuję się od 40 lat, więc tu nie chodzi nawet o te pieniądze, ale o włożony wysiłek i sentyment" - oświadczył pan Edward i zapowiedział jednocześnie, że osoba, która przyczyni się do ustalenia sprawcy kradzieży, może liczyć na nagrodę pieniężną. Wszystkie osoby, które mają jakieś informacje na temat tego zdarzenia są proszone o kontakt z właścicielem pod numerem: 602 657 118.

Opracowano na podstawie:

Nowa Trybuna Opolska, Złodziej ukradł ule w Leśniczówce, warte nawet 9 tys. zł. Jest nagroda dla tego, kto go wskaże, https://nto.pl/zlodziej-ukradl-ule-w-lesniczowce-warte-nawet-9-tys-zl-jest-naroda-dla-tego-kto-go-wskaze/ar/13935413.htm, Data publikacji: 2019.03.04, Data odczytu: 2019.03.05



Liczba wyświetleń artykułu: 1110

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Oficjalny partner merytoryczny

Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (ang. FAO), to instytucja, której celem jest m.in. polepszanie wytwarzania, wymiany i dystrybucji produktów rolnictwa, leśnictwa i rybołówstwa, podnoszenie poziomu wyżywienia narodów, popieranie zawierania porozumień w sprawie międzynarodowego handlu produktami rolnymi oraz udzielanie pomocy technicznej.

Skład miodu

Właściwości i zastosowanie miodu

Działanie antyoksydacyjne (aktywność antybakteryjna) miodu

Monika Wolańska

Monika Wolańska

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Słodkie Słone

Z wykształcenia jestem inżynierem budownictwa a z zamiłowania „kucharą” - tak określają mnie znajomi. Pasji mam całe mnóstwo! Dobra kuchnia, fotografia, piękne wnętrza i miejsca, podróże…

Ciasteczka imbirowe z miodem

Sałata z grejpfrutem, serem pleśniowym i sosem winegret z miodem

Kurczak z sosem sojowym i miodem

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim