Portal Pszczelarski

Proszowiccy pszczelarze debatowali o rozwoju swojej branży

pszczelarstwo małopolskie relacja z wydarzenia Stowarzyszenie Pszczelarzy Ziemi Proszowickiej Rafał Szela Andrzej Cegiełko

Według informacji przekazanych przez serwis głos24, w Proszowicach w województwie małopolskim Stowarzyszenie Pszczelarzy Ziemi Proszowickiej odbyła się konferencja poświęcona tematyce pszczelarstwa. W trakcie spotkania omawiano zagadnienia dotyczące m.in. otwarcia kolejnego sezonu i wprowadzenia nowych adeptów do tej branży.

Na początku konferencji głos zabrał powiatowy lekarz weterynarii, Paweł Pęczalski. Zwrócił on uwagę na zmiany w przepisach dotyczących sprzedaży bezpośredniej miodu i odmiennościach wynikających z Rolniczego Handlu Detalicznego. Pierwsza część wydarzenia zakończyła się wystąpieniem mgr inż. Rafała Szeli na temat uli na terenach zurbanizowanych, rolniczych i naturalnych.
Po przerwie prelegenci opowiadali, m.in. o włoskich pszczołach a.m.ligRegine, sposobach hodowli gatunku Buckfast w Polsce i w zachodniej Europie, a także o wadach i zaletach wynikających z hodowli tych pszczół. Poruszono również kwestie krzyżówek i użytkowość owadów z włoskiego gatunku, a także ich instynktu higienicznego i reakcji na patogeny. Konferencję zwieńczył wykład technika pszczelarstwa Andrzeja Cegiełki poświęcony pszczołom i ich przystosowaniu do zimowli.

Uczestnicy spotkania mieli także możliwość skorzystania z licznych materiałów prasowych przygotowanych przez organizatorów. Konferencji towarzyszyły również stoiska oferujące sprzedaż sprzętu i akcesoriów pszczelarskich. Wydarzenie odbywało się pod Honorowym Patronatem Witolda Kozłowskiego - Marszałka Województwa Małopolskiego w Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach.

Opracowano na podstawie:

Głos24, Konferencja Pszczelarska w Proszowicach, https://glos24.pl/glos24/region-proszowicki/wiadomosci/item/15450-konferencja-pszczelarska-w-proszowicach.htm, Data publikacji: 2019.03.01, Data odczytu: 2019.03.07Liczba wyświetleń artykułu: 788

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Magdalena Mendziak

Magdalena Mendziak

Autorka tekstów

Studentka Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Właścicielka małej pasieki w okolicach Zgorzelca. Zawsze uśmiechnięta miłośniczka zwierząt oraz natury. W wolnych chwilach poświęca się wolontariatowi.

Pierniki miodowe na choinkę

Fundacja Nasza Ziemia

Fundacja Nasza Ziemia

Partner serwisu

Organizacja pozarządowa założona w 1994 roku. Realizuje cele mające status pożytku publicznego, specjalizując się w edukacji ekologicznej i obywatelskiej.

Konkurs grantowy - Z Kujawskim pomagamy pszczołom

Wyniki konkursu grantowego Z Kujawskim pomagamy pszczołom II

Wyniki konkursu grantowego - z Kujawskim pomagamy pszczołom

Ewa Jarosz

Ewa Jarosz

autor przepisów kulinarnych i bloga dietetykwstolicy.blogspot.com

Dietetyk medyczny, blogerka kulinarna i amator fotografii. Uczy swoich pacjentów jak utrzymać zasady racjonalnego odżywiania czerpiąc przyjemność z jedzenia. Zaraża optymizmem i zdrowym podejściem do życia.

Pieczone owoce z miodem i płatkami owsianymi

Ciasto orzechowe z miodem

Ciasto jogurtowo-miodowe z cynamonem

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Skuteczny sposób na nastrój rojowy

Linia pszczół car: Niw

Dla kogo pomoc z Agencji Rynku Rolnego?