Portal Pszczelarski

Proszowiccy pszczelarze debatowali o rozwoju swojej branży

pszczelarstwo małopolskie relacja z wydarzenia Stowarzyszenie Pszczelarzy Ziemi Proszowickiej Rafał Szela Andrzej Cegiełko

Według informacji przekazanych przez serwis głos24, w Proszowicach w województwie małopolskim Stowarzyszenie Pszczelarzy Ziemi Proszowickiej odbyła się konferencja poświęcona tematyce pszczelarstwa. W trakcie spotkania omawiano zagadnienia dotyczące m.in. otwarcia kolejnego sezonu i wprowadzenia nowych adeptów do tej branży.

Na początku konferencji głos zabrał powiatowy lekarz weterynarii, Paweł Pęczalski. Zwrócił on uwagę na zmiany w przepisach dotyczących sprzedaży bezpośredniej miodu i odmiennościach wynikających z Rolniczego Handlu Detalicznego. Pierwsza część wydarzenia zakończyła się wystąpieniem mgr inż. Rafała Szeli na temat uli na terenach zurbanizowanych, rolniczych i naturalnych.
Po przerwie prelegenci opowiadali, m.in. o włoskich pszczołach a.m.ligRegine, sposobach hodowli gatunku Buckfast w Polsce i w zachodniej Europie, a także o wadach i zaletach wynikających z hodowli tych pszczół. Poruszono również kwestie krzyżówek i użytkowość owadów z włoskiego gatunku, a także ich instynktu higienicznego i reakcji na patogeny. Konferencję zwieńczył wykład technika pszczelarstwa Andrzeja Cegiełki poświęcony pszczołom i ich przystosowaniu do zimowli.

Uczestnicy spotkania mieli także możliwość skorzystania z licznych materiałów prasowych przygotowanych przez organizatorów. Konferencji towarzyszyły również stoiska oferujące sprzedaż sprzętu i akcesoriów pszczelarskich. Wydarzenie odbywało się pod Honorowym Patronatem Witolda Kozłowskiego - Marszałka Województwa Małopolskiego w Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach.

Opracowano na podstawie:

Głos24, Konferencja Pszczelarska w Proszowicach, https://glos24.pl/glos24/region-proszowicki/wiadomosci/item/15450-konferencja-pszczelarska-w-proszowicach.htm, Data publikacji: 2019.03.01, Data odczytu: 2019.03.07Liczba wyświetleń artykułu: 593

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Bigos z miodem

Żeberka z rabarbarem pięciu smaków i miodem

Chleb na owsiance z miodem

Tadeusz Kaczkowski

Tadeusz Kaczkowski

Autor artykułów

Urodziłem się na Podolu. Jestem synem pszczelarza. Prowadzę własną pasiekę od 60 lat.

Trutowienie matek pszczelich

Tadeusz Netczuk

Tadeusz Netczuk

Autor tekstów

Doświadczony pszczelarz. Chowem pszczół zajmuje się od 1970 r. Obecnie jego pasieka zlokalizowana jest w ROD Bielany we Wrocławiu.

Historia pasieki rodzinnej Netczuków

Morfologia murarki ogrodowej (Osmia rufa L.)

Rola murarki ogrodowej w uprawach sadowniczych

Aneta Dziakowska

Aneta Dziakowska

Autorka tekstów nt. podatków

Główna księgowa z 11-letnim doświadczeniem zawodowym. Posiada certyfikat do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych nadany przez Ministra Finansów. anetak7777@wp.pl

Zasady rozliczania się w ramach projektu WRPP w latach 2016/2019

Zryczałtowany podatek dochodowy przy sprzedaży bezpośredniej produktów pszczelich przetworzonych

Sprzedaż miodu przez Internet - opodatkowanie