Portal Pszczelarski

Proszowiccy pszczelarze debatowali o rozwoju swojej branży

pszczelarstwo małopolskie relacja z wydarzenia Stowarzyszenie Pszczelarzy Ziemi Proszowickiej Rafał Szela Andrzej Cegiełko

Według informacji przekazanych przez serwis głos24, w Proszowicach w województwie małopolskim Stowarzyszenie Pszczelarzy Ziemi Proszowickiej odbyła się konferencja poświęcona tematyce pszczelarstwa. W trakcie spotkania omawiano zagadnienia dotyczące m.in. otwarcia kolejnego sezonu i wprowadzenia nowych adeptów do tej branży.

Na początku konferencji głos zabrał powiatowy lekarz weterynarii, Paweł Pęczalski. Zwrócił on uwagę na zmiany w przepisach dotyczących sprzedaży bezpośredniej miodu i odmiennościach wynikających z Rolniczego Handlu Detalicznego. Pierwsza część wydarzenia zakończyła się wystąpieniem mgr inż. Rafała Szeli na temat uli na terenach zurbanizowanych, rolniczych i naturalnych.
Po przerwie prelegenci opowiadali, m.in. o włoskich pszczołach a.m.ligRegine, sposobach hodowli gatunku Buckfast w Polsce i w zachodniej Europie, a także o wadach i zaletach wynikających z hodowli tych pszczół. Poruszono również kwestie krzyżówek i użytkowość owadów z włoskiego gatunku, a także ich instynktu higienicznego i reakcji na patogeny. Konferencję zwieńczył wykład technika pszczelarstwa Andrzeja Cegiełki poświęcony pszczołom i ich przystosowaniu do zimowli.

Uczestnicy spotkania mieli także możliwość skorzystania z licznych materiałów prasowych przygotowanych przez organizatorów. Konferencji towarzyszyły również stoiska oferujące sprzedaż sprzętu i akcesoriów pszczelarskich. Wydarzenie odbywało się pod Honorowym Patronatem Witolda Kozłowskiego - Marszałka Województwa Małopolskiego w Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach.

Opracowano na podstawie:

Głos24, Konferencja Pszczelarska w Proszowicach, https://glos24.pl/glos24/region-proszowicki/wiadomosci/item/15450-konferencja-pszczelarska-w-proszowicach.htm, Data publikacji: 2019.03.01, Data odczytu: 2019.03.07Liczba wyświetleń artykułu: 719

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

SKN Apis

SKN Apis

Partner serwisu

Studenckie Koło Naukowe "Apis" funkcjonuje na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, kierując swoje działania do wszystkich miłośników owadów użytkowych.

Zbiórka nasion i sadzonek roślin miododajnych i pyłkodajnych. SKN Apis 2016

Michał Piątek

Michał Piątek

Ekspert Portalu Pszczelarskiego

Pszczelarz, właściciel serwisu www.pogodnypiatek.pl, w którym prowadzi blog pszczelarski i zamieszcza nakręcone przez siebie filmy. Jeden z autorów dwumiesięcznika „Pasieka”, organizator konferencji pszczelarskich, wykładowca.

III Konferencja Pszczelarska Klubu Dyskusyjnego Pszczółka - przebieg wydarzenia

Współdziałanie pszczelarzy w zakresie promocji i sprzedaży

Targi Sadowniczo-Warzywnicze Hort-Technika z panelem pszczelarskim - relacja

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła to marka pod którą prowadzi swoją pasiekę doświadczony pszczelarz - Michał Wawszczak. Kontakt dla Klientów i mediów: 794 666 570

Miód wędzony - powstanie, proces wędzenia, przeznaczenie

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Propolis - produkt pszczeli

Smotrawa okazała - roślina miododajna

Miód - produkt pszczeli