Portal Pszczelarski

Proszowiccy pszczelarze debatowali o rozwoju swojej branży

pszczelarstwo małopolskie relacja z wydarzenia Stowarzyszenie Pszczelarzy Ziemi Proszowickiej Rafał Szela Andrzej Cegiełko

Według informacji przekazanych przez serwis głos24, w Proszowicach w województwie małopolskim Stowarzyszenie Pszczelarzy Ziemi Proszowickiej odbyła się konferencja poświęcona tematyce pszczelarstwa. W trakcie spotkania omawiano zagadnienia dotyczące m.in. otwarcia kolejnego sezonu i wprowadzenia nowych adeptów do tej branży.

Na początku konferencji głos zabrał powiatowy lekarz weterynarii, Paweł Pęczalski. Zwrócił on uwagę na zmiany w przepisach dotyczących sprzedaży bezpośredniej miodu i odmiennościach wynikających z Rolniczego Handlu Detalicznego. Pierwsza część wydarzenia zakończyła się wystąpieniem mgr inż. Rafała Szeli na temat uli na terenach zurbanizowanych, rolniczych i naturalnych.
Po przerwie prelegenci opowiadali, m.in. o włoskich pszczołach a.m.ligRegine, sposobach hodowli gatunku Buckfast w Polsce i w zachodniej Europie, a także o wadach i zaletach wynikających z hodowli tych pszczół. Poruszono również kwestie krzyżówek i użytkowość owadów z włoskiego gatunku, a także ich instynktu higienicznego i reakcji na patogeny. Konferencję zwieńczył wykład technika pszczelarstwa Andrzeja Cegiełki poświęcony pszczołom i ich przystosowaniu do zimowli.

Uczestnicy spotkania mieli także możliwość skorzystania z licznych materiałów prasowych przygotowanych przez organizatorów. Konferencji towarzyszyły również stoiska oferujące sprzedaż sprzętu i akcesoriów pszczelarskich. Wydarzenie odbywało się pod Honorowym Patronatem Witolda Kozłowskiego - Marszałka Województwa Małopolskiego w Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach.

Opracowano na podstawie:

Głos24, Konferencja Pszczelarska w Proszowicach, https://glos24.pl/glos24/region-proszowicki/wiadomosci/item/15450-konferencja-pszczelarska-w-proszowicach.htm, Data publikacji: 2019.03.01, Data odczytu: 2019.03.07Liczba wyświetleń artykułu: 495

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.