Portal Pszczelarski

Rusza program Małopolska Pszczoła 2019 - do rozdania 400 tys. złotych

pszczelarstwo małopolskie wydarzenie pszczelarskie konkurs pszczelarski marzec 2019 2019 Małopolska Pszczoła 2019 Małopolska Pszczoła Jerzy Oczkowski Koło Pszczelarzy Cabanka w Chrzanowie

Jak informuje portal ziemi chrzanowskiej przelom.pl, Samorząd Województwa Małopolskiego po raz kolejny ogłosił konkurs "Małopolska Pszczoła". W tym roku środki przeznaczone na ten program sięgają 400 tysięcy złotych. Niestety, nie wszyscy pszczelarze będą mogli po nie sięgnąć.

Głównym założeniem konkursu jest ochrona owadów zapylających i roślin. Organizacje pozarządowe i stowarzyszenia działające w obszarze ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego będą mogły starać się o dotację przygotowanych przez siebie projektów realizujących cele programu. Za pomocą konkursu "Małopolska Pszczoła" można uzyskać dofinansowanie m.in. na przedsięwzięcia o charakterze edukacyjnym i informacyjnym, a także na nasadzanie roślin miododajnych

Okazuje się jednak, że nie wszystkie koła pszczelarzy w Małopolsce będą miały możliwość startowania o dotację w tym konkursie lub same, pomne wcześniejszych doświadczeń, rezygnują nawet z próby ubiegania się o to dofinansowanie. Jak przyznaje w rozmowie z portalem przelom.pl Jerzy Oczkowski, prezes Koła Pszczelarzy "Cabanka" w Chrzanowie, wszystkiemu winne są formalności. "Po pierwsze nie mamy osobowości prawnej, co utrudnia tego typu działania. Jesteśmy kołem i należymy pod wojewódzki związek. Nawet, jednak ja możemy napisać wniosek, to zaliczamy porażkę. Próbowaliśmy kilkukrotnie i nigdy się nie udało. Wypełniania jest mnóstwo, a na końcu się okazuje, że tuta albo tutaj czegoś brakuje. Człowiek się zniechęcił" – mówi otwarcie pszczelarz.

Zgłoszenia do udziału w konkursie będą przyjmowane w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego do 22 marca 2019 r. 

Opracowano na podstawie:

Przelom.pl, Nie sięgną po pieniądze na ochronę, promocję i edukację, https://przelom.pl/25458-nie-siegna-po-pieniadze-na-ochrone-promocje-i-edukacje.html, Data publikacji: 2019.03.07, Data odczytu: 2019.03.07
Małopolska, Małopolska dba o pszczoły, https://www.malopolska.pl/aktualnosci/rolnictwo/malopolska-dba-o-pszczoly-wez-dotacje-i-pomoz.htm, Data publikacji: 2019.03.05, Data odczytu: 2019.03.07

Czytaj również:

Małopolska Pszczoła 2020 - nabór wniosków do konkursu, V edycjaLiczba wyświetleń artykułu: 2850

Komentarze z forum pszczelarskiego

tulipan

2019-04-14 18:20:45

pis tak daje zeby nic niedac nie tylko dla pszczelarzy

oro54

2019-05-05 11:08:26

Pieniądze na wsparcie pszczelarstwa i pszczelarzy są, tylko trzeba uzyskać. Zarówno starostwa jak i gminy w Polsce posiadają przeznaczone na to środki. Jak nie nie bezpośrednio na wsparcie pszczół, to z puli ochrony przyrody. Należy tylko odpowiednio takie projekty opisać i uzasadnić. Aby ominąć problem osobowości prawnej koła pszczelarskiego wystarczy tylko założyć, w ramach członków koła, stowarzyszenie zwykłe, które rejestruje się w danym starostwie. Wystarczy tylko kilku chętnych pszczelarzy i trochę dobrej woli. Ale to trzeba się trochę potrudzić: wymyślić nazwę stowarzyszenia, napisać regulamin, odbyć wizytę w starostwie, wystąpić o nip dla stowarzyszenia oraz zgłosić ten fakt w urzędzie skarbowym. W dobie internetu można się posiłkować zamieszczonymi tam wzorami i przykładowymi regulaminami. Powodzenia

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.